Zavrieť

Porady

Neuhradené odberateľské faktúry

Pekné preddušičkové ráno všetkým poradákom prajem.

Chcem sa opýtať jednu vec:
Som živnostník (účtovník) a urobila som si predbežný prehľad prímov a s tým súvisiacu daň z príjmov FO. Dohodla som sa s odberateľmi, že mi za faktúry (obdobie 11,12/2007) zaplatia až v januári 2008.
Moja otázka:
Môže mi to dajako daňový úrad napadnúť, že mi neuhradili faktúry tak ako zvyčajne? V zmluve nemáme určenú splatnosť faktúr (bežne dávam 14 dní) a dám dátum splatnosti až 15.1.2008.

Ďakujem za odpoveď

Erika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Urobila si prehľad príjmov - svojich (ak dobre chápem) ako i ZD - a predpokladám že aj u svojich zákazníkov (už len kvôli vlastnej serioznosti a objektivite voči nim). Faktúru za svoje služby asi vystavíš 31.12. To, že nebude v daný deň aj uhradená, nemožno napadnúť (zmluvne nemáš splatnosť deklarovanú). Takých faktúr určite bude viacej. V jednoduchom účtovníctve úhrada je aj jednou z foriem možností daňovej optimalizácie. Ale možná že do konca decembra zistíš, že predsa to len bude uhradené.

    Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

    Erika 1982
    Ja nebudem mať uhradené takmer všetky faktúry vystavené v novembri a v decembri. Tie faktúry sú vystavené na začiatku mesiaca.
    Takže som pochopila, že mi daňováci nemôžu nič vytknúť.

    ďakujem za odpovede a čas strávený riešením mojej otázky

    Erika

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    § 17
    Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane

    (1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza

    a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,

    Všetko je vec dohody. Ak nedostanete PP v hotovosti, alebo na BU, nepôjde o dańový príjem, a teda mi v JU nevstupuje do ZD. JU je účtovníctvo daňové, ak prijmem úhradu, alebo zaplatím za nejakú dodávku tovarov alebo služieb, vstupuje mi do ZD.

    Ak nedochádza k pohybu PP, neovplyvnuje mi to ani ZD v JU.

    Pozor by som si dala na situáciu.
    Ak ste sa dohodli s dodavateľom, že Fa budú uhradené v roku 2008, a náhodou ste prijali nejaký predavok, ......môže to byť problematické z hľadiska ZDP, musí ísť do ZD.
    Niekedy sa človek dohodne, ale nie vždy to ostane pri dohode.

    Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

    Erika 1982
    Už som sa dohodla s partnermi, že ani zálohu mi dávať nebudú (urobila som si rezervu PP na tento prípad).
    Okrem toho, ja ich účtujem takže si budem aj vedieť odkontrolovať neuhradené moje faktúry u nich.
    Ďakujem za radu ohľadom zálohy.
    E

    Ancipka je offline (nepripojený) Ancipka

    Ancipka
    Prosím o jednoznačnú odpoveď. Zomrel mi klient, nemám uhradené fa za advokátske úkony a naopak mám záväzky voči soc. a zdrav.poisťovni, neuhradené nájomé a pod. Účtujem v JU. Mám to dať normálne do peňažného denníka - neuhradené pohľadávky ako príjem a záväzky ako výdavok? alebo si to nemám vôbec všímať a spraviť len ukončenie knihy záväzkov a pohľadávok a spraviť výkaz o majetku a záväzku. Všetky odkazy na úmrtie klienta a iné som si už preštudovala, len potrebujem konkrétnu odpoveď, pretože s ukončením účtovníctva som sa ešte nestretla. Veľmi pekne ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ancipka Pozri príspevok
    Prosím o jednoznačnú odpoveď. Zomrel mi klient, nemám uhradené fa za advokátske úkony a naopak mám záväzky voči soc. a zdrav.poisťovni, neuhradené nájomé a pod. Účtujem v JU. Mám to dať normálne do peňažného denníka - neuhradené pohľadávky ako príjem a záväzky ako výdavok? alebo si to nemám vôbec všímať a spraviť len ukončenie knihy záväzkov a pohľadávok a spraviť výkaz o majetku a záväzku. Všetky odkazy na úmrtie klienta a iné som si už preštudovala, len potrebujem konkrétnu odpoveď, pretože s ukončením účtovníctva som sa ešte nestretla. Veľmi pekne ďakujem.
    Ancipka , ja osobne som prikladala 2x Pokyn k DP pri úmrtí daňovníka z www.drsr.sk , kde máte všetko pekne uvedené .

    http://www.porada.sk/t57263-neuhrade...poh%B5ad%E1vka
    http://www.porada.sk/t64372-ukonceni...dnikatela.html

    Neuhradené odberateľské faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.