Zavrieť

Porady

zauctovanie zakazky

chcela by som sa spytat,nasa firma dostala zakazku na vyrobu ventilatorov.My sme si to posunuli dalsej firme s tym,ze material a opracovanie materialu sme dali my spravit a ta firma nam to len pozvarala.A ja to potrebujem zauctovat:takze fi,ktora to zvarala nam poslala fa 518xxx/321001,my sme vystavili fa za celkovu zakazku 311xxx/602xxx, a faktury za material a opracovanie materialu,ktore sme my platili 501xxx/321 a 518xxx/321?Účtujeme sposobom B.
Naposledy upravil majkla : 05.11.07 at 14:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    hm o tovare nemôžeme hovoriť ide o materiál a účtovanie je správne podľa toho čo píšete...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nákladmi na zákazku-dajú sa priedeliť ku konkrétnej zákazke odo dňa uzatvorenia zmluvy až po úplné splnenie.
    Ak je začiatok a ukončene zákazky v rôznych UO, náklady a výnosy zákazky účtujem do UO, v kt. boli práce súvisiace so zákazkou vykonané.

    Tiež by som sa pozastavla nad tým, aké sú hlavné znaky účtovania o zákazke:
    - používa sa iba na zhotovenie HM, nejde o práce, kt. výsledkom sú služby alebo nehmotný majetok
    - potrebujem písomnú zmluvu
    - podstatou je, že účtujem ako o nedokončenej výrobe, skutočne zaúčtované náklady na žákazku sa zaúčtujú ako výnosy v závsilosti od stupňa dokončenia zákazky (neberiem do úvahy, či boli výkony fakturované alebo nie, k určitému dátumu)
    - musím vypracovať rozpočet nákladov a výnosov, kde postupujeme podľa tohto rozpočtu.

    Skutočné náklady: 5xx/1xx,3xx
    Aktivácia nákladov: 121/611
    Priebežná fakturácia: 311/601,602
    Zúčtovanie NV: 611/121
    úprava cez ČR: 601,602/384

    O účtovaní zákazkovej výroby nájdete bližšie v par. 30 postupov účtovania v PU

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Ja som to len nazvala zákazková výroba.To som nevedela že zákazková výroba sa účtuje inak-som len zaciatocnik.
    Naposledy upravil majkla : 14.11.07 at 07:28

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    chcela by som sa spýtať, začala som robiť účtovníctvo vo firme, ktorej hlavná činnosť je výroba reklamy. Popri tom ale vykonávajú aj stavebné opravy rod. domov, respekt. stierkovanie a pod. Je potrebné v tomto prípade účtovať o zákazke na jednotlivé opravy, alebo iba ako službu? v § 30 postupov je uvedené vytvorenie HM a rekonštrukcia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.