Zavrieť

Porady

Prenájom

Pozdravujem: Musim si založiť živnosť na prenájom bytových priestorov ak poskytujem aj iné aké základné služby? Napr. poskytujem posteľnú bielizeň, vybavenú kuchyňu... ide o sezónne ubytovanie turistov v rekr. oblasti. ďalej sa musím asi aj zaregistrovať na daňovom úrade ako prenajímateľ od. 1.9.2007 hoci s turistami nemám písomnú zmluvu o ubytovaní. Neviem ako na to. Išlo by zrejme o živnosť popri zamestnaní. prosím o radu ak sa dá, Ďakujem Mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária123 je offline (nepripojený) Mária123

    Mária123
    Dobre. takže ak som dobre pochopila ptrebujem živnosť. Môže byť aj popri zamestnaní? Potom čo mám urobiť? Dik

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mária123 Pozri príspevok
    Dobre. takže ak som dobre pochopila ptrebujem živnosť. Môže byť aj popri zamestnaní? Potom čo mám urobiť? Dik
    Samozrejme, že môže byť aj popri zamestnaní.
    Pripájam link,kde najdeš základné veci ohľadne vybavovania živnosti:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=315

    Mária123 je offline (nepripojený) Mária123

    Mária123
    vybavim si živnosť, budem aj normálne na zmluvu zamestnaná ako to bude z odvodmi?. a ročným zúčtovaním?

    Mária123 je offline (nepripojený) Mária123

    Mária123
    musim si splniť aj oznamovaciu povinnosť voči ruvz ak ide o izby v dome a nie o samostatné ubytovacie zariadenie? a predložiť prevádzkový poriadok? ďakujemmm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.