Zavrieť

Porady

Kurz NBS - ak je výdaj-príjem vo sviatok?

Poprosila by som o radu, ktorý kurz NBS sa má použiť pri účtovaní výdaja alebo príjmu vo sviatok?

Napr. 29.8. je u nás št. sviatok ale v iných krajinách EU nie, preto často využívam na výber materiálu a nákup vopred objednaného materiálu tieto dni. Platba sa uskutoční v deň sviatku v cudzej mene v hotovosti.

28.8. - utorok
29.8. - streda
30.8. - štvrtok, ktorý kurz z utorka alebo zo štvrťka?

Ktorý deň - zdaniteľné plnenie pre DPH?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu, ktorý kurz NBS sa má použiť pri účtovaní výdaja alebo príjmu vo sviatok?

    Napr. 29.8. je u nás št. sviatok ale v iných krajinách EU nie, preto často využívam na výber materiálu a nákup vopred objednaného materiálu tieto dni. Platba sa uskutoční v deň sviatku v cudzej mene v hotovosti.

    28.8. - utorok
    29.8. - streda
    30.8. - štvrtok, ktorý kurz z utorka alebo zo štvrťka?

    Ktorý deň - zdaniteľné plnenie pre DPH?

    Ďakujem
    Kurz 28.8. NBS vyhlasuje kurzy len v pracovné dni. Posledný vyhlásený kurz platí aj na nasledovné dni, ak ide o sviatky, So,Ne. Zdaniteľné plnenie tiež.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Treba to brať logicky: napr. dnes je sviatok a chcem zaúčtovať faktúru. Aký kurz môžem použiť? Keďže nie som jasnovidec, zostáva mi iba jediná možnosť....

    Kurz NBS - ak je výdaj-príjem vo sviatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.