Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Môžete mi prosím poradiť v akom riadku mám v DP v VI. ODDIELE uvádzať výdavky.
Uplatňujem si 60 % výdavky so živnosti podľa § 6 ods. 10.
Príjmy mám: 311.086,- Sk
Výdavky 60% z príjmov: 186.652,- Sk
Odvody: 29.259,- Sk

Výdavky spolu: 215.911,- SK

V poučení sa píše: Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov úhrnom na r. 10 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov.
Viem že príjmy uvediem v riadku 2 stĺpec 1 oddielu VI.
Ale neviem kam dať výdavky, či na riadok 2 stĺpec 2 uvediem len odvody (29.259,-), alebo len tých 60 %(186.652,-), alebo nič a uvediem to len jednou sumou na riadok 10 stĺpec 2.
Poraďte mi prosím, lebo sa v tom neviem vysomáriť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Majkaheged
    Môžete mi prosím poradiť v akom riadku mám v DP v VI. ODDIELE uvádzať výdavky.
    Uplatňujem si 60 % výdavky so živnosti podľa § 6 ods. 10.
    Príjmy mám: 311.086,- Sk
    Výdavky 60% z príjmov: 186.652,- Sk
    Odvody: 29.259,- Sk

    Výdavky spolu: 215.911,- SK

    V poučení sa píše: Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov úhrnom na r. 10 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov.
    Viem že príjmy uvediem v riadku 2 stĺpec 1 oddielu VI.
    Ale neviem kam dať výdavky, či na riadok 2 stĺpec 2 uvediem len odvody (29.259,-), alebo len tých 60 %(186.652,-), alebo nič a uvediem to len jednou sumou na riadok 10 stĺpec 2.
    Poraďte mi prosím, lebo sa v tom neviem vysomáriť.
    uvedieš to v tabuľke č. 1, r.2, stĺpec 2, paušálne výdavky + odvody do fondov, a v oddieli XIII si prečítaj podľa čoho si uplatňuješ výdavky na napíš to do osobitných záznamov. Máš tam dosť miesta. Ale pozor! - máš takú remeselnú činnosť, že si môžeš uplatniť 60%?!
    Naposledy upravil ondrejvla : 28.02.05 at 19:38

    jagapap je offline (nepripojený) jagapap

    jagapap
    Podľa mňa to nie je jednoznačné. Mne z toho poučenia vychádza, že na r. 2 stĺpec 2 tabuľky sa dá len to percento z príjmov a až na r. 10 sa k tomu pripočítajú odvody.
    lenze riadok 10 je suctovým riadkom 8 a 9, takze ak chces poistne dostat do r. 10 , musis ho pripocitat v r. 2

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    jagapap
    Podľa mňa to nie je jednoznačné. Mne z toho poučenia vychádza, že na r. 2 stĺpec 2 tabuľky sa dá len to percento z príjmov a až na r. 10 sa k tomu pripočítajú odvody.
    Je to presne tak, ako píše Danka Kosibová. Už sme o tom písali na Porade...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.