Zavrieť

Porady

Ako začať s vedením podvojného účtovníctva - prax

Dobry den,

rada by som viedla podvojne uctovnictvo, len neviem kde pripadne ako zacat. Mam skoncene vysokoskolske vzdelanie ekonomickeho smeru a velmi ma bavi robit uctovnictvo. Pracujem na financnom oddeleni medzinarodnej spolocnosti a podavam danove priznania pre celu Europu.
Rada by som robila podvojne uctovnictvo pre slovenske firmy...mam skoncenych niekolko skoleni, momentalne som sa zaregistrovala v Komore certifikovanych uctovnikov a navstevujem rozne prednasky, ktore su ukoncene skuskami.
Avsak vsetky znalosti ako viest uctovnictvo firmam v SR mam len v teoretickej oblaasti....neviete mi poradit,kde zacat, pripadne odporucit nejaku literaturu co je potrebne aby clovek mohol zacat robit uctovnictvo doma?
Co sa tyka klientov, ti by sa nasli...

Dakujem velmi pekne

M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    teoretické základy máš, klientov tiež,... ďalšia literatúra ti zasa len prehlbi LEN teoretické znalosti. Skús to v praxi, a ak si nebudeš istá, ozvi sa.

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    ešte si môžeš objednať od Ing. Anna Cenigová PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV.
    Veľa zdaru.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    cactus Pozri príspevok
    ešte si môžeš objednať od Ing. Anna Cenigová PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV.
    Veľa zdaru.
    Alebo si dať www.porada.sk ako domovskú stránku prehliadača

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Myslím, že najlepšie bude, keď začneš konkrétnu firmu a uvidíš akou činnosťou sa zaoberá a aké účtovné prípady tam budú. Väčšina účtovných prípadov sa opakuje, či už na faktúrach, v pokladni alebo na bankových výpisoch. No a tie účtovné prípady, ktoré nebudeš vedieť, budeš pekne postupne riešiť, či už podľa literatúry ale v spolupráci s Poradou.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    treba začať s firmou, a na tej učiť čo a ako, ale vždy si najprv aj preštudovať až tak účtovať.

    Ako začať s vedením podvojného účtovníctva - prax

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.