Zavrieť

Porady

Overenie spoločenskej zmluvy

Dobrý večer,
potrebujem súrne zistiť, či musí byť spoločenská zmluva pre s.r.o. overená u notára alebo stačí na matrike?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Podpis by mal byť úradne overený, a je jedno či u notára alebo na matrike. A na matrike je to lacnejšie.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Len cudzinci musia overovať podpisy u notára. Slovenskí št. príslušníci môžu na matrike. Ak je tam niektorý spoločník cudzinec, ten musí overiť podpis u notára.

    Galadik je offline (nepripojený) Galadik

    Galadik
    Ahojte, môže mi niekto poradiť, či som povinný urobiť smenu v spoločenskej zmluve ak som si medzičasom rozšíril činnosť a túto mám zapísanú v ŽL.

    Galadik je offline (nepripojený) Galadik

    Galadik
    Ďakujem pekne za odpoveď.
    Chcem sa ešte opýtať.
    V obchodnom registri mi zmenu vyznačili no v spoločenskej zmluve sa nič nezmenilo.
    Je to nejak časovo obmedzené, do kedy sa zmena musí nahlásiť?
    Naposledy upravil Galadik : 22.03.08 at 19:54

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    Rozsirenie cinnosti SRO sa robi takym sposobom, ze si va VZ schvalis rozsirenie cinnosti, potom spracujes uplne znenie spolocenskej zmluvy, v ktorej bude zapracovane rozsirenie cinnosti, vybavis si novy ZL a to vsetko podas na OR aby ti to zapisali. Kazdu zmenu, ktoru podavas na OR zapracujes aj do spolocenskej zmluvy, najnovsie znenie spolocenskej zmluvy musi obsahovat vsetky zmeny a musi byt presne to iste aj zapisane v OR.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Galadik Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za odpoveď.
    Chcem sa ešte opýtať.
    V obchodnom registri mi zmenu vyznačili no v spoločenskej zmluve sa nič nezmenilo.
    Je to nejak časovo obmedzené, do kedy sa zmena musí nahlásiť?
    Vypracuj Úplné znenie spoločenskej zmluvy aj s aktuálnymi zmenami čím skôr a doruč ju v jednom vyhotovení na OR, pričom požiadaj o jej založenie do Zbierky listín.

    staslov je offline (nepripojený) staslov

    staslov
    Vie niekto absolútne presne, kde nájdem ustanovenie zákona vyžadujúce overenie podpisu na spoločenskej zmluve?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    staslov Pozri príspevok
    Vie niekto absolútne presne, kde nájdem ustanovenie zákona vyžadujúce overenie podpisu na spoločenskej zmluve?
    Pri založení spoločnosti musia byť na Spoločenskej zmluve(Zakladteľskej listine) podpisy spoločníkov/a overené. Pri každej ďalšej zmene podpisujú Spoločenskú zmluvu konatelia, a podpisy nie je potrebné overovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.