Zavrieť

Porady

Vklad

Ahoj poraďáci, vedeli by ste mi pomôcť s nasledovným prípadom. Založili sme dcérsku sro, peňažný vklad do ZI som účtovala 043/367, zápis do OR 061/043. Teraz sme vložili do ZI dcérskej účtovnej jednotky majetok v hodnote napr. 300tis. ale v dcérskej sro je v ZI vo vyššej hodnote podľa znaleckého posudku. Viete mi poradiť ako vloženie tohto majetku a ten rozdiel zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Potrebovala by som vedieť ako to zaúčtovať. Podľa toho čo som čítala tak si myslím že takto:
    Auto vložené do ZI má zostat.cenu 300tis., podľa znal. posudku je cena 500tis. Účtovanie u vkladateľa.
    auto ZC 300tis. 061/082
    rozdiel z ocenenia 061/415
    vyradenie auta obst. cena 082/022
    a ako bude vyzerať účtovanie v dcérskej spol? Ja totiž až do jej predaja vediem účto aj jej.
    A ešte by ma zaujímalo ak predáme túto dcéru tak ten rozdiel z ocenenia zaúčtujem 415/668 a tento výnos mi nevstúpi do základu dane? Pochopila som dobre §17 ods. 19 zákona o dani z príjmu?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    rommy Pozri príspevok
    Potrebovala by som vedieť ako to zaúčtovať. Podľa toho čo som čítala tak si myslím že takto:
    Auto vložené do ZI má zostat.cenu 300tis., podľa znal. posudku je cena 500tis. Účtovanie u vkladateľa.
    auto ZC 300tis. 061/082
    rozdiel z ocenenia 061/415
    vyradenie auta obst. cena 082/022
    a ako bude vyzerať účtovanie v dcérskej spol? Ja totiž až do jej predaja vediem účto aj jej.
    A ešte by ma zaujímalo ak predáme túto dcéru tak ten rozdiel z ocenenia zaúčtujem 415/668 a tento výnos mi nevstúpi do základu dane? Pochopila som dobre §17 ods. 19 zákona o dani z príjmu?
    Poradíte prosím?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    rommy Pozri príspevok
    Potrebovala by som vedieť ako to zaúčtovať. Podľa toho čo som čítala tak si myslím že takto:
    Auto vložené do ZI má zostat.cenu 300tis., podľa znal. posudku je cena 500tis. Účtovanie u vkladateľa.
    auto ZC 300tis. 061/082
    rozdiel z ocenenia 061/415
    vyradenie auta obst. cena 082/022
    a ako bude vyzerať účtovanie v dcérskej spol? Ja totiž až do jej predaja vediem účto aj jej.
    A ešte by ma zaujímalo ak predáme túto dcéru tak ten rozdiel z ocenenia zaúčtujem 415/668 a tento výnos mi nevstúpi do základu dane? Pochopila som dobre §17 ods. 19 zákona o dani z príjmu?
    Prosím o pomoc, prepáčte že otravujem, ale je to dosť súrne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.