Zavrieť

Porady

Prenájom bytu.

Občan začal prenajímať byt (podľa par.6, ods.3 zákona DzP). Chce používať paušálne výdavky. Okrem toho má príjmy ako SZČO. Prenájímať začal v nov.2007, čiže príjmy v 2007 budú menšie ako oslobodená časť. Do daňového priznania za r.2007 uvedie do príjmov aj výdavkov 0, alebo to nemusí uvádzať vôbec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Príjmy oslobodené od dane sa do DP neuvádzajú, takže ak príjem z prenájmu nehnuteľností bude menší ako 24.900 Sk , do DP sa neuvedie.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Musí sa zaregistrovať prenajímateľ bytu na DÚ, keď vie, že jeho príjmy z prenájmu nehnuteľnosti neprekročia sumu 24 900,- ročne?
    Ďakujem.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Tatiana Pozri príspevok
    Musí sa zaregistrovať prenajímateľ bytu na DÚ, keď vie, že jeho príjmy z prenájmu nehnuteľnosti neprekročia sumu 24 900,- ročne?
    Ďakujem.
    Áno musí,bez ohľadu na výšku príjmu z prenájmu.
    Johanka Pozri príspevok
    Príjmy oslobodené od dane sa do DP neuvádzajú, takže ak príjem z prenájmu nehnuteľností bude menší ako 24.900 Sk , do DP sa neuvedie.
    OK, ale musí si teda fyzická osoba - občan vypisovať tlačivo B alebo stačí A-čko, keďže napr. ja poberám aj príjmy zo závislej činnosti a tiež príjmy z prenájmu, kedy prenájom bol len za 2 mesiace, a to je menšia suma ako nezdaniteľná čiasťka? poradte.
    Áno, zareagovala som aj na túto tému, lebo sa to tak trošku týkalo, a nevedela som, že hneď budú ohlasy na moju novovytvorenú tému, ako si uviedla. Ja mám v hlave toľko otázok...a nemám sa s kým poradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.