Zavrieť

Porady

medzinárodná preprava tovaru do tretích štátov

Som platcom DPH. Vykonávam prepravu tovaru pre špedič. službu v CR /platca DPH/ z Nemecka do Svajciarska a zo Svajciarska do Spanielska.
Neviem pod aký paragram to mám zaradiť z hľadiska DPH, či je to oslobodené plnenie, či to uvádzam do daňového priznania DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Brouk Pozri príspevok
    Som platcom DPH. Vykonávam prepravu tovaru pre špedič. službu v CR /platca DPH/ z Nemecka do Svajciarska a zo Svajciarska do Spanielska.
    Neviem pod aký paragram to mám zaradiť z hľadiska DPH, či je to oslobodené plnenie, či to uvádzam do daňového priznania DPH.
    Prehľadná tabuľka tu:
    http://www.porada.sk/t63781-refaktur...tml#post557167

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Dobrý deň, mám takýto problém a prosím radu:
    preprava tovaru sa začína v Slovinsku, objednávateľ (reg. v SR) posiela tovar na Ukrajinu ( uvedené v CMR) Tovar bol vyložený na území SR nie v colnom sklade. Neviem, či mám faktúrovať s DPH, alebo bez DPH § 47, nakoľko nemám JCD, doklad o tom, že ide na U je len zápis na CMR ako miesto vykladania tovaru. Ako mám posudzovať prepravu? Ďakujem

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    Ja mám podobný problém. Sme prepravná spoločnosť. Pre slovenskú špedičnú firmu sme viezli tovar z Poľska. Bol síce vyložený v colnom sklade, ale na CMR to nie je uvedené. Je tam pečiatka príjemcu, ale nie je tam vyslovene uvedené, že sa jedná o colný sklad. Na CMR v časti 3 je ako miesto vykladania tovaru uvedené Ukrajina. Nemám však JCD ani žiadny iný doklad o tom, že tovar bol skutočne určený na Ukrajinu. Špeditér chce fa bez DPH, ale neviem, či to bude správne.
    Vopred ďakujem.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    zdravím Vás, medzitým som polúskala a uzavriem to takto:
    faktúru vystavím bez DPH s odvolávkou na § 47 , nakoľko budem posudzovať službu súvisiacu s dodaním tovaru do tretej krajiny. Písomne si dodatočne vyžiadam JCD. Zatiaľ ako dôkaz mám objednávku a zápis v CMR v kolónke miesto vykladania.

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    no, ja som tiež pozerala ten paragraf. Lenže čo keď ti príde napr. za týždeň daňová kontrola (nie že by som ti to želala, to neželám ani sebe) a JCD sa ti nepodarí zohnať? Ja neviem, či je dostatočným dôkazom CMR, v poslednom čase mám také skúsenosti, že tam špeditéri chcú popísať kadečo, až sa niekedy čudujem

    medzinárodná preprava tovaru do tretích štátov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.