Zavrieť

Porady

služby vykonané v ČR

dobrý večer,
chcem veľmi pekne poďakovať všetkým prispievateľom, pretože mi to veľmi pomáha v mojej práci a zároveň poprosím o radu

Mám klienta, platiteľa DPH na Slovensku, ktorý má uzatvorenú zmluvu na dodávku služieb v Českej republike. Na DPH v Česku sa neprihlásil (potiaľto mi je všetko jasné), ale uzavrel zmluvu so slovenskou firmou taktiež platiteľom DPH, ktorá pre neho vykonáva práce v Česku, vyplácať túto firmu bude v českých korunách (podľa zmluvy) ako je to s DPH, pretože v zmluve si dohodli, že k fakturovanej cene nebude účtovaná DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    O aké služby ide?

    kokina je offline (nepripojený) kokina

    som presvedčená, že som človekom, takisto v každom človeku vidím človeka ...viac kokina
    jedná sa o práce na stavbe

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kokina Pozri príspevok
    jedná sa o práce na stavbe
    V tom prípade to bude bez dph. Miestom dodania je tam, kde sa stavba nachádza, teda ČR.

    kokina je offline (nepripojený) kokina

    som presvedčená, že som človekom, takisto v každom človeku vidím človeka ...viac kokina
    Ďakujem, takže ak som správne pochopila, tak tá druhá slovenská firma, ktorá vykonáva práce v česku nie pre českú firmu ale pre slovenskú firmu na základe zmluvy o dielo nebude taktiež platiť DPH.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Miesto dodania služby
    § 15
    Na začiatok


    (
    (2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    kokina je offline (nepripojený) kokina

    som presvedčená, že som človekom, takisto v každom človeku vidím človeka ...viac kokina
    Ďakujem, takže už ma nezaujímajú vzťahy medzi firmami, ale miesto dodania asi v tom zmysle "čo ma nepáli nemám hasiť"

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    kokina Pozri príspevok
    Ďakujem, takže už ma nezaujímajú vzťahy medzi firmami, ale miesto dodania asi v tom zmysle "čo ma nepáli nemám hasiť"
    No skuste sa na to pozrieť z opačnej strany. Ak by sa stavalo na Slovensku pre slováka a subdodavateľ bol čech (dodavatel tiež čech) tak podľa § 5/1 by sa ten čech subdodavateľ musel tu zaregistrovať lebo nemá na koho preniesť DP, podľa § 5/1/c môže DP preniesť len na slováka.

    Ako má podtupovať subdodavateľ vo vašom konkrétnom prípade zistíte len v českom zákone. Dodavateľ by mal byť jednoznačný t.j. bez DPH voči platitelovi čechovi (lebo sa prenáša DP=miesto dodania je česko) . Voči neplatiteľovi podnikateľovi neviem, lebo český zákon jev tomto zložitejší ako náš a má tam nejaké výnimky No a voči FO by sa ten dodávateľ musel zaregistrovať v česku určite.

    služby vykonané v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.