Zavrieť

Porady

predplatné časopisov na celý rok

Ahojte poradaci,

zaujimalo by mna - zaciatocnika v uctovani, akym sposobom sa uctuje predplatne casopisov. predpoladam, ze na ucet 314 poskytnute preddavky a pravdepodobne sa musi za uctovat aj DPH, poradite mi, prosim, akym sposobom tak urobit a ako potom dostat uz dodane a zaplatene casopisy do nákladov?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Po zaplatení faktúry zvyčajne posielajú firmy už vyúčtovaciu faktúru, kde je záloha odpočítaná. Čiže keď ju zaplatiš, účtuješ ju na účet 314 a keď príde vyúčtovacia FA tak zaúčtuješ 321/314. A do nákladov dáš tú čiastku, ktorá pripadá na rok 2007. Na faktúre je to väčšinou uvedené. Zvyšok účtuješ na náklady budúcich období 381.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lianett Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    zaujimalo by mna - zaciatocnika v uctovani, akym sposobom sa uctuje predplatne casopisov. predpoladam, ze na ucet 314 poskytnute preddavky a pravdepodobne sa musi za uctovat aj DPH, poradite mi, prosim, akym sposobom tak urobit a ako potom dostat uz dodane a zaplatene casopisy do nákladov?

    vdaka
    Preplatné časopisov- ak je ZF- o tej neúčtujeme.
    Účtujeme až od jej platbe- 314/221. AK predplatné chceme zaúčtovať do nákladov, musíme mať tzv. ostrú faktúru za dodanie. Ak sa predplatné tých iných účtovných období, faktúru musíme časovo rozlíšiť cez 381, ak nie, na základa fa zaúčtujeme do nákladov, príp. dph( ak sme platcami dph) .

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Keď dostaneš predfaktúru a uhradiš ju, tak zaúčtuješ 314/221,211. Ak ti príde po úhrade iba preddávková faktúra na DPH na základe tvojej platby:343/379 a keď príde ostrá vyúčtovacia faktúra: 501 a 381,343/321. Túto 343 ponížiš s 379: 379/343.

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    Ešte by som chcela dodať, že ak účtujem niečo na 381, tak ihneď urobím fotokopiu faktúry, zíde sa mi pri inventarizácii účtov k 31.12.2007 ako príloha k inv. zoznamu.
    Naposledy upravil Mariana42 : 09.11.07 at 18:04

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mariana42 Pozri príspevok
    Ešte by som chcela dodať, že ak účtujem niečo na 381, tak ihneď urobím fotokopitu faktúry, zíde sa mi pri inventarizácii.
    Ja zase používam takýto súpis (predkontácia je platná až v nasl. roku)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mariana42 Pozri príspevok
    Dobrý nápad, Rozalka.
    Mám aj ďalšie (pripájam poistné a reklamu) - tá predkontácia je zase až na nasl. rok
    Naposledy upravil Rozalka : 09.11.07 at 10:09

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Predplatné pôjde na 501 - kancelársky materiál, alebo musí byť samostatná analytika ?

    Môže sa na 501 zaúčtovať aj predplatné časopisov pre klientov domova ?
    Ďakujem !

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    Ahojte, prosím Vás keď som teraz zistila že som zabudla časovo rozlíšiť predplatné r.2007 a buchla som ho do N r.2006, ale ide o sumu 2541,20Sk tak čo s tým? podľa mňa ide o nevýznamnú sumu...prosím o rady ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.