Zavrieť

Porady

prenájom spolu s inými

Pozdravujem všeeeeetky múdre hlavy ktoré toto budú čítať.
Pred mesiacom som prešla kurzom z ÚP: Zakladám si vlastnú firmu. Mám problém s nájdením si priestorov na prevádzku (obchod).
Jedna pani mi ponúkla niečo málo priestoru u nej v predajni (tiež obchod). Mala by som priestory, do ktorých by sa zákazníci dostali IBA cez jej predajňu. Tvrdí, že jej to nevadí. Problém je v tom, že takýto "spoločný prenájom" je založený na vzájomnej dôvere. Keďže ju vôbec nepoznám neviem, či takéto spolunažívanie sa dá nejako zakotviť do zmluvy a ako. Známe - už podnikateľky ma upozorňovali, že ma môže kedykoľvek obviniť, že jej beriem tovar, peniaze z kasy a pod. Iba začínam, takže nemám nijaké skúsenosti a chcem byť opatrná. Preto neviem, či mám prijať jej ponuku a ako postupovať. Podotýkam, že v nevýhode som skôr ja, pretože tie priestory otvára o 7.00 a ja budem otvárať o hodinu neskôr, končiť zase budem 2 hodiny skôr ako ona. Takže skôr ona bude mať prístup ku mojím priestorom v čase mojej neprítomnosti ako naopak.
AK MÁ NIEKTO Z VÁS SKÚSENOSTI S NIEČIM PODOBNÝM PROSíM NAPÍŠTE akákoľvek rada je lepšia ako ten chaos, ktorý mám teraz v hlave
ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Skusenosti sice nemam, avsak stara mudrost hovori, ze spolok je dobra vec, ale dvaja su donho moc. Poradila by som, aby si hladala
    samostatny priestor a dobre zabezpeceny.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    no kasu zamykáš, nemáš ju len tak voľne prísupnú. Dokonca aj keď si v predajni. Tovar, to je už iné. každý deň by ste to museli kontolovať.

    prenájom spolu s inými

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.