Zavrieť

Porady

Chyba banky pri úhrade

Banka nám urobila pri prevoďáku chybu - omylom poslala platbu na iné číslo účtu aké bolo uvedené na mojom prevoďáku, zrejme pracovníčka skočila do predchádzajúceho riadku. Zisitla som to, keď mi volal dodávateľ, že nevie čo sme mu poslali akú platbu.
Ako postupovať? Stačí, keď sa dohodnem s dod. na vrátení platby na náš účet, alebo treba kontaktovať aj banku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaGT Pozri príspevok
    Banka nám urobila pri prevoďáku chybu - omylom poslala platbu na iné číslo účtu aké bolo uvedené na mojom prevoďáku, zrejme pracovníčka skočila do predchádzajúceho riadku. Zisitla som to, keď mi volal dodávateľ, že nevie čo sme mu poslali akú platbu.
    Ako postupovať? Stačí, keď sa dohodnem s dod. na vrátení platby na náš účet, alebo treba kontaktovať aj banku?
    Ak sa vieš dohodnúť s dodávateľom je to iba výhoda, že ti sám vráti peniaze. Ale určite by som išiel aj do banky upozorniť na to, že čo sa stalo. Mne takto raz poslali do "tramtárie" DPH namiesto daňového úradu. Tak som to reklamoval, a nakoniec to dopadlo tak, že ak by som z DÚ dostal pokutu za oneskorenú platbu, tak banka by to vynahradila. Zaujímavé, že túto skutočnosť dali aj na papier.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    Banka nám urobila pri prevoďáku chybu - omylom poslala platbu na iné číslo účtu aké bolo uvedené na mojom prevoďáku, zrejme pracovníčka skočila do predchádzajúceho riadku. Zisitla som to, keď mi volal dodávateľ, že nevie čo sme mu poslali akú platbu.
    Ako postupovať? Stačí, keď sa dohodnem s dod. na vrátení platby na náš účet, alebo treba kontaktovať aj banku?
    Banku by som kontaktovala aj tak.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Aj pre ostatných-určite to riešiť cez banku, ak banka urobí chybu tak ich okamžite stiahne druhej strane aj bez toho aby s tým druhá strana súhlasila a k valute mylného prevodu, mne tak raz omylom previedli na Úrad práce a keď som tam prišiel aby mi to vrátili tak že to nejde, že mi to započítajú a pod a že banka im to určite nestiahne lebo sú štátna organizácia a banka potrebuje povolenie a nakoniec im to stiahli že pani si ani kávu nestačila uvariť

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    áno, Bepo má pravdu. Išla som do banky a samozrejme, že uznali svoju chybu a behom cca 1 hodiny som mala peniažky späť na účte a hneď urobili aj správny prevod. Ale inak slovko "prepáčte, osprvedlňujeme sa" som nepočula. Ide o čsob.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    smith Pozri príspevok
    Tak som to reklamoval, a nakoniec to dopadlo tak, že ak by som z DÚ dostal pokutu za oneskorenú platbu, tak banka by to vynahradila. Zaujímavé, že túto skutočnosť dali aj na papier.
    Al ved to by mala by samozrejmost nie? Nejaka zodpovednost za skodu by mala platit aj v pripade vztahu banka - zakaznik.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT Pozri príspevok
    áno, Bepo má pravdu. Išla som do banky a samozrejme, že uznali svoju chybu a behom cca 1 hodiny som mala peniažky späť na účte a hneď urobili aj správny prevod. Ale inak slovko "prepáčte, osprvedlňujeme sa" som nepočula. Ide o čsob.
    Neuveriteľné, ale včera som zaniesla prevoďák s dátumom 13.11. a čsob mi ho jednoduch neposlala preč. Peniažky neodišli,, pekne čakajú na účte.
    A keď som ráno volala do banky, nikto nevie prečo, že sa mi ozvú, prešla hodinka, dve a stále nič ... A teraz obchodujte s takouto bankou. Alebo že by to bolo tou včerajšou 13 v dátume?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    Neuveriteľné, ale včera som zaniesla prevoďák s dátumom 13.11. a čsob mi ho jednoduch neposlala preč. Peniažky neodišli,, pekne čakajú na účte.
    A keď som ráno volala do banky, nikto nevie prečo, že sa mi ozvú, prešla hodinka, dve a stále nič ... A teraz obchodujte s takouto bankou. Alebo že by to bolo tou včerajšou 13 v dátume?
    AJ ja mám ČSOB, dokonca domácu banku-dokonca od 1.11. aj nový soft na banku- a problém nie je žiaden. Ak sú peniažky na účte, všetky prevody sú zrealizované tak, ako majú byť.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Tweety Pozri príspevok
    AJ ja mám ČSOB, dokonca domácu banku-dokonca od 1.11. aj nový soft na banku- a problém nie je žiaden. Ak sú peniažky na účte, všetky prevody sú zrealizované tak, ako majú byť.
    To mi je jasné, že keby tam peniaze neboli, tak to neodíde. Ale ja som peniaze vložila a hneď tej istej pracovníčke som dala aj prevoďák, mám ho aj potvrdený. A dokonca to bolo cca okolo 12,30 hod. - takže ani to nie je problém, prečo by to nemalo byť realizované v ten deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    To mi je jasné, že keby tam peniaze neboli, tak to neodíde. Ale ja som peniaze vložila a hneď tej istej pracovníčke som dala aj prevoďák, mám ho aj potvrdený. A dokonca to bolo cca okolo 12,30 hod. - takže ani to nie je problém, prečo by to nemalo byť realizované v ten deň.
    Tak potom žiadaj vysvetlenie, prečo prevod nezrealizovala.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Tweety Pozri príspevok
    Tak potom žiadaj vysvetlenie, prečo prevod nezrealizovala.
    no veď som aj žiadala, ale ako som napísala vyššie, dve hodinky ubehli a stále nič... Asi tam pôjdem zajtra osobne a urobím riadny krik. Lebo čo už robí táto naša trnavská pobočka, to je priam neuveriteľné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    no veď som aj žiadala, ale ako som napísala vyššie, dve hodinky ubehli a stále nič... Asi tam pôjdem zajtra osobne a urobím riadny krik. Lebo čo už robí táto naša trnavská pobočka, to je priam neuveriteľné.
    Zavolala by som vedúcej oddelenia a žiadala vysvetlenie a nápravu.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    vysvetlenie z banky je takéto: "Viete, mi tie prevoďáky posielame na centrálu do Bratislavy na spracovateľské oddelenie, a tam chodia prevoďáky z celého bývalého západoslov. kraja a majú tam toho strašne veľa. Ale zavolám tam, aby vám to expresne odpísali z účtu."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.