Zavrieť

Porady

Prevod EUR z účtu na účet USD cez 261

[FONT='Verdana','sans-serif']Dobrý deň prajem,

chcela by som poprosiť o radu, ako zaúčtovať bankový prevod čiastky 5.000.000 EUR z EUR-účtu na USD-účet. Ide o prevod medzi účtami, ktoré patria tej istej firme.

Zaúčtovala som to ako prevod cez 261, kde som použila kurzy NBS. Na výpise síce bol uvedený kurz komerčnej banky, ale bol to kurz prepočtu z EUR na USD (1,3545). Ale keďže obidva účty musím viesť v slovenskej mene, použila som kurzy NBS.

Tým mi vznikol kurzový rozdiel na účte 261, konkrétne strata okolo 2.000.000 SKK, čo mi podstatne zníži základ dane. Je toto účtovanie správne? Použila som správne kurzy?

Ďakujem vopred za názory.[/FONT]
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Martina17 Pozri príspevok
    [FONT='Verdana','sans-serif']Dobrý deň prajem,[/font]

    [FONT='Verdana','sans-serif']chcela by som poprosiť o radu, ako zaúčtovať bankový prevod čiastky 5.000.000 EUR z EUR-účtu na USD-účet. Ide o prevod medzi účtami, ktoré patria tej istej firme.[/font]

    [FONT='Verdana','sans-serif']Zaúčtovala som to ako prevod cez 261, kde som použila kurzy NBS. Na výpise síce bol uvedený kurz komerčnej banky, ale bol to kurz prepočtu z EUR na USD (1,3545). Ale keďže obidva účty musím viesť v slovenskej mene, použila som kurzy NBS.[/font]

    [FONT='Verdana','sans-serif']Tým mi vznikol kurzový rozdiel na účte 261, konkrétne strata okolo 2.000.000 SKK, čo mi podstatne zníži základ dane. Je toto účtovanie správne? Použila som správne kurzy?[/font]

    [FONT='Verdana','sans-serif']Ďakujem vopred za názory.[/font]
    Pouzi kurz komerčnej banky.

    progast je offline (nepripojený) progast

    progast
    Ako správne účtovať a aký kurz použiť pri prevode napr. z EURového účtu do
    USD účtu pri swapových operáciách ?

    dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

    dhuisman
    Smith,
    podla mna nemoze pouzit kurz komercnej banky, ten je nic nepovie. Treba pouzit kurz NBS. V nasej firme robime podobne prevody z USD uctu na EUR ucet.
    Ak chcem previest 50 000 USD na EUR ucet, pre uctovanie pouzijem kurz NBS USD/SKK. Pre zachytenie pripisania EUR na ucet v uctovnictve pouzijem opat kurz NBS.
    A rozdiel na Vn/N ucet.

    dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

    dhuisman
    A este ma k tomu napadlo....co ked v rovnaky den robim prevod z USD uctu na EUR ucet a druhy prevod na SKK ucet - obidva firemne. Stale musim pouzit dva rozdielne kurzy pre USD/SKK? to znamena ze USD odpisem z uctu podla kurzu NBS pri prevode na EUR ucet a kurzom komercnym pre prevode na SKK ucet? moj uctovnicky system je z toho mimo, nechape ze chcem pouzit 2 rozdielne rovnake kurzy v jeden den ;-)

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Presne tak pri prevode z USD na EUR použiješ kurz NBS a vzniká kurzový rozdiel.

    Pri prevode EUR na SKK používaš komerčný kurz a kurzový rozdiel ti v žiadnom prípade nevzniká.

    Prevod EUR z účtu na účet USD cez 261

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.