Zavrieť

Porady

Dohoda § 60 ZP

Prosím vás je možné ukončiť pracovný pomer dohodou k 20.11.2007 - na žiadosť zamestnanca (alebo teda zo strany zamestnanca) - keď tento zamestnanec má uzavretý pracovný pomer na dobu určitú do 31.12.2007? Už nie je v skúšobnej dobe.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Dohodou podľa § 60 sa PP končí dohodnutým dňom.
    Naposledy upravil ekopo : 12.11.07 at 14:13 Dôvod: pridaný § 60

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petkasla Pozri príspevok
    Prosím vás je možné ukončiť pracovný pomer dohodou k 20.11.2007 - na žiadosť zamestnanca (alebo teda zo strany zamestnanca) - keď tento zamestnanec má uzavretý pracovný pomer na dobu určitú do 31.12.2007? Už nie je v skúšobnej dobe.
    Ďakujem
    Pred uplynutím dohodnutej doby-doby určitej sa dá PP skončiť aj podľa§ 59, t,j, aj dohodou.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ja si myslím, že o dohode o skončení PP pojednáva § 60 a nie § 59. § 59 pojednáva o možnostiach ukončenia PP a to je rozdiel. V dohode sa uvádza § 60 a nie 59.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ekopo Pozri príspevok
    Ja si myslím, že o dohode o skončení PP pojednáva § 60 a nie § 59. § 59 pojednáva o možnostiach ukončenia PP a to je rozdiel. V dohode sa uvádza § 60 a nie 59.
    To je síce pravda, že dohoda je § 60,(neuviedla som, že dohoda je §60) ale o spôsobe skončenia PP na dobu určitú pred jej uplynutím pojednáva §71 odst.3a tam je spomínaný §59.Takže v dohode bude ten § 60, ale to, že ho môžeme použiť sa dozvieme v spomínanom §59.
    Naposledy upravil Tweety : 12.11.07 at 14:31

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Je pravda, že je tam uvedené cit ..."pred uplynutím doby sa môže skončiť PP podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59" . Práve v tomto § sú v ods. 1 uvedené štyri spôsoby ukončenia PP ktoré nie je môžné aplikovať naraz pri ukončení PP. Preto ten § 60.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.