Zavrieť

Porady

ALFA - berú na DÚ tlačivo DP vytlačené....

Zdravím Alfákov!!

Už niekto odovzdával DP FO ? - berú ho na DÚ aj vytlačené z ALFY? - dík za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    Zdravím Alfákov!!

    Už niekto odovzdával DP FO ? - berú ho na DÚ aj vytlačené z ALFY? - dík za odpovede.
    Už som to aj spravila - pekne to pripravili - idem to odovzdať - dúfam mi tlačivo vezmú. Krosáci píšu že musia. Fajn, zasa som sa tu raz sama so sebou pozhovárala.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja som poslala tlacivo z OLYMPU tak som tiez zvedava, ci zavolaju, ze sa im to nepaci. Aj pri prezentacii povedali, ze su akceptovatelne ich zostavy na vsetkych uradoch.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Janca
    Ja som poslala tlacivo z OLYMPU tak som tiez zvedava, ci zavolaju, ze sa im to nepaci. Aj pri prezentacii povedali, ze su akceptovatelne ich zostavy na vsetkych uradoch.
    mne včera bez problémov vzali v TA v Zdravotke už nové len zo SW vytlačené. Tiež Olymp. Fajn!:p moc sa teším keby to tak akceptovali všade - uľahčí to super robotku.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ono vsetky programy od KROSU sa mi cim dalej tym pozdavaju viac a viac a hoci na zaciatku si musis zadat vela udajov, potom pri robote ocenis to, ze si na zaciatku pouzivania nebola leniva.
    Sway neporadila by si mi ako v OLYMPE mam zadat v tom kalendari domackeho zamestnanca, ktory pracuje 4 dni na 5 hodin. Napisala som tam sice 1/2 uvazok, lebo ine mi to nedalo a 20 hod. za 4 dni, ale kalendar si to natvrdo rozpisal na 5 dni po 4 hodiny.
    Potrebujem to obist, aby bol ten polovicny uvazok nad 4 hodiny a radsej menej dni.
    Odmenovanie som nadstavila na hodinovu mzdu, nie mesacnu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Janca
    Ono vsetky programy od KROSU sa mi cim dalej tym pozdavaju viac a viac a hoci na zaciatku si musis zadat vela udajov, potom pri robote ocenis to, ze si na zaciatku pouzivania nebola leniva.
    Sway neporadila by si mi ako v OLYMPE mam zadat v tom kalendari domackeho zamestnanca, ktory pracuje 4 dni na 5 hodin. Napisala som tam sice 1/2 uvazok, lebo ine mi to nedalo a 20 hod. za 4 dni, ale kalendar si to natvrdo rozpisal na 5 dni po 4 hodiny.
    Potrebujem to obist, aby bol ten polovicny uvazok nad 4 hodiny a radsej menej dni.
    Odmenovanie som nadstavila na hodinovu mzdu, nie mesacnu.
    Keď robíš výplatu, tak po vygenerovaní daj oprav výplatu a potom mu zaklikaj len pár odrobených dní s tým, že pravým tl.myši otvoríš možnosť na konkrétnom dni zadať počet hodín. Ja to tak robím pri odbornom garantovi. Všetky dni odkliknem, že nerobil a potom zakliknem len 3 dni a zadám po 3 hodiny. funguje to. Skús ak nepôjde, ešte sa ozvi.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ty brdo, prave tlacitko, tak tak vidno, ze sa ucim. Ale uz to urcite nezabudnem. Moc dakujem.

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Janca
    Ono vsetky programy od KROSU sa mi cim dalej tym pozdavaju viac a viac a hoci na zaciatku si musis zadat vela udajov, potom pri robote ocenis to, ze si na zaciatku pouzivania nebola leniva.
    Sway neporadila by si mi ako v OLYMPE mam zadat v tom kalendari domackeho zamestnanca, ktory pracuje 4 dni na 5 hodin. Napisala som tam sice 1/2 uvazok, lebo ine mi to nedalo a 20 hod. za 4 dni, ale kalendar si to natvrdo rozpisal na 5 dni po 4 hodiny.
    Potrebujem to obist, aby bol ten polovicny uvazok nad 4 hodiny a radsej menej dni.
    Odmenovanie som nadstavila na hodinovu mzdu, nie mesacnu.
    A aby som Vám to s tými kalendármi ešte viac dievčatá uľahčila tak jedna pikoška len pre Vás:
    Ak mám iný uväzok ako 1/2, 1/3...tak veľmi jednoducho vydelím si počet na deň pre daného zamestnanca / počet hodín ktoré má určené firma. Takže napr. ak vo firme mám 8-hodinový deň a zamestnanec bude mať 5 hodín, tak 5/8 = 0,625. V Personalistike v pracovných pomeroch tam kde je úväzok plný, tak kliknem na plný (alebo 1/2) a začnem písať desatinné číslo. Teda tých našich 0,625. Vedľa si upravím počet hodín do týždňa a 4 dni v týždni. POZOR zaklikávam "Skrátené podľa §49" (pozn. zaklikávam vždy ak je úväzok iný ako plný). Pozor ideme ďalej: idem v Personalistike na kartu Mzdové údaje a v riadočku Pracovný kalendár kliknem na F7 a cez Pridaj vytváram NOVÝ kalendár, kde nadefinujem počet hodín bežného prac. dňa t.j.5 hodín. Prenesiem tento kalendár tomuto človiečiku a už len mesačne generujem výplatky a už nikdy nemusím klikať pravým tlačítkom myši na konkrétne dni a upravovať to ručne, lebo program to robí za mňa.

    Takže naozaj ak sa potrápim na začiatku, tak potom to už je brnkačka)))

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Kimakova vidno ze si macher v tomto programe, tak Ta budem otravovat este jednou otazockou, treba mi nieco este prestavit /narok na dovolenku a tak/ ked je to "domacky zamestnanec".
    V personalistike som si vsetko vyplnila, odrobene roky, ze je invalidny dochodca. Vlastne az na ten rozpis hodin /ktory si za 1/05 este opravim, lebo som neuzavrela mesiac, len vytlacila vykazy do ZP, SP/ mi vsetko vypocitalo - aj znizeny odvod do ZP. A posledna otazocka, ako este ukoncit mesiac, staci v kalendari zakliknut ukoncenie mesiaca a mozem nahrat 2/05 a ist na dalsie mesacne spracovanie ?
    Zabudla som za pikosku podakovat, tak dik. Ulahci mi to pracu. Robim v programe od 1.1.05

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    šušušu , Kimáková je priamo od zdroja (Krosáčka) - (aspoň si myslím , že som trafila ? )

    ešteže tí Krosáci sem chodia, lebo neviem, kto by nám lepšie radil ako ony Ja si tie finty hneď skopírujem .

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    jess
    šušušu , Kimáková je priamo od zdroja (Krosáčka) - (aspoň si myslím , že som trafila ? )

    ešteže tí Krosáci sem chodia, lebo neviem, kto by nám lepšie radil ako ony Ja si tie finty hneď skopírujem .
    dobre si myslis krosaci vzdy radia len dobre niekedy ich je tazko zastihnut ale rady su vzdy odborne a vzdy pomozu susu

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Kimáková
    A aby som Vám to s tými kalendármi ešte viac dievčatá uľahčila tak jedna pikoška len pre Vás......................Takže naozaj ak sa potrápim na začiatku, tak potom to už je brnkačka)))
    Moc dík , už som si to okopčila..., použijem určite. :p

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Janca
    Kimakova vidno ze si macher v tomto programe, tak Ta budem otravovat este jednou otazockou, treba mi nieco este prestavit /narok na dovolenku a tak/ ked je to "domacky zamestnanec".
    V personalistike som si vsetko vyplnila, odrobene roky, ze je invalidny dochodca. Vlastne az na ten rozpis hodin /ktory si za 1/05 este opravim, lebo som neuzavrela mesiac, len vytlacila vykazy do ZP, SP/ mi vsetko vypocitalo - aj znizeny odvod do ZP. A posledna otazocka, ako este ukoncit mesiac, staci v kalendari zakliknut ukoncenie mesiaca a mozem nahrat 2/05 a ist na dalsie mesacne spracovanie ?
    Zabudla som za pikosku podakovat, tak dik. Ulahci mi to pracu. Robim v programe od 1.1.05
    Ahoj janca. Nárok na dovolenku si program vypočíta sám (ak máš zadané ročný súhrn). Ak je zadané ručne zadané, tak si nároky môžem nahodiť sama. A mesiac uzamykám veľmi jednoducho. Idem na Mzdy - Kalendár a postavím sa na január dám uzamknúť a pridám nový mesiac.

    A žeby ešte jedna pikoška? Ak nechcete nejaký mesiac uzamykať a pridať si ďalší (dajme tomu ešte nemám skončené všetko v januári a chcem robiť veci už aj vo februári), tak idem na Firma - Nastavenia a nezakliknem políčko "Iba jedno neuzavreté obdobie". Tak môžem mať nauzavretých mesiacov koľko chcem.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Kimáková
    Ahoj janca. Nárok na dovolenku si program vypočíta sám (ak máš zadané ročný súhrn). Ak je zadané ručne zadané, tak si nároky môžem nahodiť sama. A mesiac uzamykám veľmi jednoducho. Idem na Mzdy - Kalendár a postavím sa na január dám uzamknúť a pridám nový mesiac.

    A žeby ešte jedna pikoška? Ak nechcete nejaký mesiac uzamykať a pridať si ďalší (dajme tomu ešte nemám skončené všetko v januári a chcem robiť veci už aj vo februári), tak idem na Firma - Nastavenia a nezakliknem políčko "Iba jedno neuzavreté obdobie". Tak môžem mať nauzavretých mesiacov koľko chcem.
    Tak toto by som z "bezpečnostných dôvodov" nerobila, veď môžem staré obdobia otvárať a zatvárať do nemoty... je to podľa menšie riziko, že sa pomýlim...

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Janca
    Kimakova vidno ze si macher v tomto programe
    pani Klimáková trošku tvorila Olymp :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.