Zavrieť

Porady

zrážková daň do CH

Dobry den,
prosim vas, vie mi niekto poradit?? Kupovali sme software zo Svajciarska, dodavatelovi sme uhradili o 19% menej, nakolko tych 19% povazujeme za zrazkovu dan podla §16 ods. 1e zakona 595/2003 Z.z.
Teraz sa mi vsak dostalo do usi, ze mame uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia s CH, kde sa v č. 12 riešia licenčne poplatky, ale vobec tomu nerozumiem .. Prosim, vie mi niekto promptne poradit??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana T je offline (nepripojený) Zuzana T

    Zuzana T
    Uvedená problematika vyplýva z toho, že licenčné poplatky patria k príjmom, ktoré sa v prípadoch, ak sú platené do iného štátu, obvykle zdanujú aj na území štátu, v ktorom je ich zdroj. V ZDP platnom v SR je táto problematika riešená v § 43. Aby nedochádzalo k dvojitému zdanovaniu týchto príjmov, riešie to štáty uzavieraním zmlúv o zabránení dojitého zdanenia, ktoré majú pred vnútroštatnymi zákonmi v danej oblasti aplikačnú prednosť.
    Účtovanie:
    Faktúra od dodávateľa: 518/321
    Zaplatenie 90% faktúry: 321/221
    Predpis zrážkovej dane: 321/342
    Zaplatenie 10% zráž. dane: 342/221

    zrážková daň do CH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.