Zavrieť

Porady

Vydraženie hnuteľných vecí

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či by mi niekto vedel odpovedaťa na moje otázky:

Podnikateľ XY (FO), platiteľ DPH, získal formou dražby hnuteľný majetok ako napr. kancelársky nábytok, multifunkčné zariadenie - tlačiareň s faxom, PC zostava a pod.. Súdny exekútor, ktorý dražbu vykonal vydal potvrdenie o vydražení hnuteľných vecí, kde uviedol vetu: príklep som udelil vydražiteľovi: XY za najvyššie podanie 264771,- Sk vrátane DPH. Moja otázka znie: vzniká na základe tohto dokladu podnikateľovi právo na odpočet DPH. K jednotlivým druhom majetku nie je uvedená cena, uvedené je len, že majetok (všetok spolu) je vydražený v sume 264771,- Sk. Akou formou a v akej hodnote ho mám oceniť, ako bude vyzerať prípadne odpisovanie uvedeného majetku?
Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ako sa postupuje pri dražbách
    Zákon č.222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov neobsahuje osobitnú
    úpravu núteného predaja tak, ako to bolo upravené v § 46a zákona č. 289/1995 Z.z. o DPH
    platného do 30.04. 2004. To znamená, že od 01.05. 2004 pri nútenom predaji tovaru
    povinného – platiteľa DPH, súdny exekútor nie je povinný tento predaj oznamovať
    daňovému úradu, nie je povinný zaplatiť mu daň z tohto núteného predaja a taktiež nemá
    povinnosť vyhotoviť faktúru za tento predaj osobe, ktorá predmetný tovar vydražila.
    Daňová povinnosť pri nútenom predaji tovaru vzniká povinnému na základe § 19 ods.
    1 v nadväznosti na § 8 zákona o DPH, pokiaľ nie je predmetom dražby tovar oslobodený
    od dane a taktiež v súlade s § 71 citovaného zákona ma povinný vyhotoviť faktúru pre
    osobu, ktorá tovar vydražila. Cena tovaru predaného na dražbe, ktorý bol vo vlastníctve
    povinného – platiteľa DPH sa považuje za cenu vrátane DPH.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...ata/exepov.pdf

    Vydraženie hnuteľných vecí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.