Zavrieť

Porady

DP

Ahojte všetci,
za rok 2004 si budem robiť DP sama, ale mám taký problém. Ešte v roku 2003 som bola v decembri zamestnaná u iného zamestnávateľa ako teraz a ten mi výplatu za 12/2003 vyplatil až vo februári 2004. Viem, že to patrí do príjmu za 2004 ale v roku 2003 boli iné preddavky na daň Je možné to nejak v DP zohľadniť? Prosím, poradte mi....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Ak spravne uvazujem, tak mzdy za 12/2003 Vasa spolocnost zauctovala v roku 2003. To, ze Tebe bola vyplata skutocne poukazana, alebo vyplatena vo februari nema nic spolocne s preddavkami na dan. Firma, v ktorej pracujes musela k 31.3.2004 urobit rocne zuctovanie dane a tam sa zrazene preddavky na dan za rok 2003 vysporiadali, ci uz + alebo -.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Susan
    Ak spravne uvazujem, tak mzdy za 12/2003 Vasa spolocnost zauctovala v roku 2003. To, ze Tebe bola vyplata skutocne poukazana, alebo vyplatena vo februari nema nic spolocne s preddavkami na dan. Firma, v ktorej pracujes musela k 31.3.2004 urobit rocne zuctovanie dane a tam sa zrazene preddavky na dan za rok 2003 vysporiadali, ci uz + alebo -.
    samozrejme, tiež súhlasím, to že Ti prišli peniaze v roku 2004 na veci nič nemení a roku 2004 sa to netýka - bol to príjem zo zívislej činnosti roku 2003!

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Celkom s Vami nesuhlasim, myslim, ze pre tu firmu nevyplatene mzdy do 31.1. roka nasledujuceho este boli pripocitatelna polozka, ale o firmu tu nejde. Na potvrdeni, ktore sa vydava zamestnancovi sa uvadzaju zuctovane a v y p l a t e n e mzdy za rok .... a tym sa mysli najneskor do 31.1. nasledujuceho roka. Podla mna na prijem hoci za rok 2003 vyplateny po 31.1. malo byt vystavene potvrdenie akoby slo o prijem za rok 2004.
    Co na to ostatni ?

    akozuchova je offline (nepripojený) akozuchova

    akozuchova
    ja som dostala potvrdenie o príjme, kde mi uviedli, že za rok 2004....a skrz tento príjem by som musela doplácať na DÚ takmer tisíc korún....
    Naposledy upravil akozuchova : 02.03.05 at 07:49

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    akozuchova
    ja som dostala potvrdenie o príjme, kde mi uviedli, že za rok 2004....a skrz tento príjem by som musela doplácať na DÚ takmer tisíc korún....
    Tak konkretne: dali Ti potvrdenie o zdanitelnej mzde za rok 2004? - nezahrnuli tú mzdu do ročného zúčtovania v roku 2003?
    Ak máš potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2004 musíš to dať do DP za rok 2004.
    A daň Ti nejakú zrazili? - tú si zasa Ty musíš uviesť do DP ako zaplatený preddavok zo ZČ. Uveď konkrétne čísla. Akosi mi nejde do hlavy, že Ti vychádza taký nedoplatok... leda že si dobre zarábala...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ale v tom potvrdeni je aj nejaky preddavok na dan, nie ? Alebo dan stihli odviest este do 31.1.2004 ? Tak potom tam nesedi ani dan ? Robilo sa v roku 2003 rocne zuctovanie dane? Za ake obdobie sa vyrovnala potom dan 1-11/2003 ? Chcelo by to vediet presnejsie cisla, takto len teoretizujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.