Zavrieť

Porady

Životné poistenie

Ahojte poradáci, stretla som sa s poisťovákom, ktorý mi vravel, že pri založení životneho poistenia za určených podmienok zákonom si odpočítam zo základu dane až 12000,- Sk (toto mi je jasné) a ešte k tomu mi štát vráti zo zaplateného poistného 19% je potrebné doložiť zmluvu ... a toto mi nie je vôbec jasné, ak teda zaplatím 12000,- Sk štát mi vráti 2280,- Sk. Je to tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    Ak zaplatíš 12000,-, môžeš si zo základu dane odpočítať 12000,-, t.j. znížiť si daňovú povinnosť o 2280. Štát ti túto sumu vráti ale len vtedy, ak si mala nejakú daňovú povinnosť, teda ti vráti len do výšky preddavkov uhradených za príslušný rok (ak si zamestnanec/, alebo uhradíš o túto sumu nižšiu daň (ak si živnostník/. Pokiaľ ti daňová povinnosť nevychádza, tak si nemôžeš odpočítať nič.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nedokladáš zmluvu, ale potvrdenie zo ŽP o zaplatení sumy napr.tých spomínaných 12000 zašle ti to ŽP ak ich zaplatíš napr. v XI. mesiaci, alebo v ktorom koľvek ak by si platila mesačne, alebo Q započítať by si si mohla fyzicky zaplatenú sumu do poisťovne napr. pri 3 mes. je suma 3000,- Sk za 6 mes. 6000,- a pod. a naozaj vrátia ti tú sumu úsporu na dani ak si ju zaplatila a ešte veľmi dôležitá vec to poistenie musí trvať aspoň do veku 55 rokov a aspoň 10 rokov. Ak by si si uplatnila odpočet a po 5 rokoch by si sa rozhodla
    zmluvu zrušiť tak musíš tú daňovú úľavu vrátiť, čím ťa vôbec nechcem odradiť
    v nasledujúcich 3 rokoch. Ak si tú zmluvu uzatváraš odporúčam platiť a platiť aj z tých posledných peňazí pokiaľ sa už rozhodneš,je to dobrá vec.
    Anika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.