Zavrieť

Porady

odnatie niektorych cinnosti v zivnostenskom opravneni,

Ahojte,

v juni som mal kontrolu na zivnostenskom po urade, na zaklade ktorej mi odnali niektore cinoosti z mojho zivnostenskeho opravnenia, ja som sa teraz vratil zo zahranicia a mal by som zaujem znovu ziskat zivnostenske opravnenie na jednu s tychto cinnost. je to mozne?staci to znova ohlasti na zivnostenskom urade? a co povodny zivnostensky list, ten mi zostane a budem mat vlastne dva? je este aj mozne na jednom novom zivnostenskom liste mat viacero cinnosti? dakujem vam za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ohľadom získania živnostenského oprávnenia na zrušenú činnosť nie je možné jednoznačne odpovedať, nakoľko neviem prečo bola pôvodná živnosť odňatá.

    petulik je offline (nepripojený) petulik

    petulik
    Cinnost bola odnata z dovodu jej nevykonavania, vlastne nebolo to celkom tak islo o sprostredkovanie prenajmu, kupy a predaja nehnutelnosti. Kontrolovali mi vlastne len rok a pol cinnosti/do decembra 2006/kedy som sprostredkoval len prenajom 2apartmanov, ale v roku 2007 to uz bolo 25 ale rok 2007 mi nekontrolovali , ja som pochopil, ze pokial mi opravnenie nebolo odnate z nejakeho zavazneho porusenia zivnostenskeho zakona, ze mozem on zas poziadat. je tomu tak???

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Podľa platného živnostenského zákona je vykonávanie sprostredkovania prenájmu, kúpy a predaja nehnuteľnosti živnosťou viazanou a na získanie ŽL s uvedeným predmetom podnikania potrebuješ nasledovné vzdelanie a alebo prax:
    50. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru alebo
    2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore

    petulik je offline (nepripojený) petulik

    petulik
    dik za odpoved, to viem, mam ekonomicku univerzitu, poreto som opravnenie obdrzal aj predtym, mna len zaujimalo, ci mozem ziadat znovu o opravnenie, ci tam nie je nejaka lehota?diky

    odnatie niektorych cinnosti v zivnostenskom opravneni,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.