Zavrieť

Porady

Registračná pokladnica

Mám dnes hrozný deň, NIČ sa mi nedarí a teraz ešte i takýto problém: v maloobchode sa pri predaji používa reg. pokladnica, teraz si dal majiteľ nainštalovať terminál na príjem platieb platobnou kartou. V dennej uzávierke mi to pokladňa pekne rozdelí na hotovosť a platbu "kreditom" ale DPH mi vyčísli spolu. Ako to mám zaučtovať v PD, keď hotovosť je -pokladňa a "kredit" je na bankovom výpise a DPH spolu je na uzávierke z pokladne. Porozumel mi niekto?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj preto uprednostňujem PÚ pred JÚ...

Ja by som celú tržbu zaevidovala v PD (aby riadok PD a príslušná DPH nadväzovala)
a v dalsom riadku výdaj - preúčtovanie na priebežné položky (ako to SW dovolí)
0 0
Mária B Mária B

Mária B je offline (nepripojený) Mária B

Ďakujem za radu, spravím to tak , dáva to zmysel dokonca i mne. Ja nie som vlastne účtovníčka, len sa veľmi snažím a niekedy mám pocit, že už nevládzem. PÚ sa dosť bojím, veľmi mu nerozumiem. Možno sa to bude zdať hlúpe ale čo je to SW?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
SW=software=program
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mária B Pozri príspevok
Ďakujem za radu, spravím to tak , dáva to zmysel dokonca i mne. Ja nie som vlastne účtovníčka, len sa veľmi snažím a niekedy mám pocit, že už nevládzem. PÚ sa dosť bojím, veľmi mu nerozumiem. Možno sa to bude zdať hlúpe ale čo je to SW?
Neboj, nie je to hlúpe - SW = softvér = počítačový program, v ktorom spracovávaš účtovníctvo.

------
Veronika
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ja účtujem celú tržbu z registračnej pokladne ako predaj tovaru (aj príjem v hotovosti a platbu kartou) a príjem v banke účtujem do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane.
0 0
Mária B Mária B

Mária B je offline (nepripojený) Mária B

To znamená, že v pokladni všetky platby "vytáčajú" ako hotovosť?
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

áno
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Keďže na účet príde menšia suma ako bola nablokovaná, tak na konci roka rozdiel za celý rok zaúčtujem do výdavkov ovpl. základ dane - interným dokladom - je to odmena pre banku napr. 2% a viac z predaja tohto tovaru cez terminál.
0 0
Mária B Mária B

Mária B je offline (nepripojený) Mária B

Všetkým Vám veľmi ďakujem
0 0
Mária B Mária B

Mária B je offline (nepripojený) Mária B

Cecília, ďakujem, to by ma, pravdupovediac nenapadlo
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ja platby cez terminál účtujem v PD mínusom hotovosť z tržby ,celú tržbu podľa pásky ako POZD a DPH na výstupe.Na základe výpisu platbu cez terminál cez priebežné položky a taktiež aj platbu na páske cez priebež.položky,popl.banke za terminál VOZD-réžia.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Cecilia Pozri príspevok
Ja účtujem celú tržbu z registračnej pokladne ako predaj tovaru (aj príjem v hotovosti a platbu kartou) a príjem v banke účtujem do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane.
A len "malý" detail. Na jednej strane účtuješ tržbu ako predaj tovaru, na druhe strane účtuješ túto tržbu ako príjem hotovosti bez ďaľšieho "ošetrenia" ? Keď to takto necháš, tak to bude určite zle, pretože nakoniec "hotovosť" nebude zodpovedať skutočnému stavu.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

ekopo Pozri príspevok
A len "malý" detail. Na jednej strane účtuješ tržbu ako predaj tovaru, na druhe strane účtuješ túto tržbu ako príjem hotovosti bez ďaľšieho "ošetrenia" ? Keď to takto necháš, tak to bude určite zle, pretože nakoniec "hotovosť" nebude zodpovedať skutočnému stavu.

Súhlasím, že hotovosť nezodpovedá skutočnému stavu, ja som v pokladni totiž sama a nikdy si nepočítam hotovosť v pokladni. Môže mi to akurát ovplyvniť predaj tovaru, čo by sa dalo ošetriť tým, že províziu banke by som účtovala minusom ako predaj tovaru. Nedalo by sa to použiť vtedy, pokiaľ sa striedajú zamestnanci pri pokladni.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ovplyvní to aj vysoký hotovostný (nepravdivý) stav v pokladni vo výkaze o majetku. A to nie je "s kostolným poriadkom".
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Uvedomujem si svoju chybu, zasa sa niečo učím. Keď som sama v pokladni, sama si účtujem, tak chcem mať čím menej riadkov v peňažnom denníku. Najviac sa zameriavam, aby som mala správny hospod. výsledok. Ďakujem za upozornenie.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ako to vyriešiš? to len preto aby si neurobila nejaké chyby
Neupriamuj sa na pokladňu , ale na účtovníctvo.
Na Porade sa to riešilo.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

neviem, či na to existuje nejaký predpis účtovania, mozgové závity mi pracujú naplno, asi by som spočítala mesačne /chodí aj výpis z banky/ tržbu cez terminál a tú by som odrátala od príjmu v pokladničnom denníku - interným dokladom mínusom ako neovpl. príjem. Aj tržbu z reg. pokladne zapisujem raz mesačne.

Chcem sa spýtať, či účtovanie cez priebežné položky robíte pri každej platbe cez terminál resp. dennej tržbe cez terminál?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Účtovanie cez priebežné pol.robím pri platbe cez terminál z výpisu pri každej platbe a pokladňu mesačne.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, poraďte mi, prosím, ako účtovať registračnú pokladnicu.
Podhodte mi nejaký link kde si to môžem naštudovať, myslím celý postup účtovania.
Ďakujem
0 0
rconhopa rconhopa

rconhopa je offline (nepripojený) rconhopa

dipe Pozri príspevok
Ahojte, poraďte mi, prosím, ako účtovať registračnú pokladnicu.
Podhodte mi nejaký link kde si to môžem naštudovať, myslím celý postup účtovania.
Ďakujem
skus pozriet tu: "w w w. porada.sk/t50998-uctovanie-trzby-z-erp-v-ju.html"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať