Zavrieť

Porady

Dohodár - exekúcia - zrážky zo mzdy

Zamestnala som brigádnika (nezamestnaný občan vedený na ÚP) na dohodu o pr.činnosti dňa 10.10.2007. Za október odpracoval 28,5 hod x 75,- SK/hod. Hrubú mzdu mal 2138,-, zrážková daň 406,- Sk. Vyplatila som mu mzdu 1732,- Sk. Dnes mi prišiel príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy tohto brigádnika. Po prečítaní príspevkov v porade som pochopila, že mu musím nechať nepostihnuteľnú sumu vyrátanú zo životného minima. Takže mu nemám zraziť nič, keď má taký malý príjem?
Dohodu má uzatvorenú na dobu neurčitú a max. mesačný príjem bude mať 3000,- Sk v hrubom. Rozumiem tomu tak, že na zrážky exekúcie nemá dostatočný príjem a nemusím ich robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nemá dostatočný príjem a teda zrážku nezráźaš. To, že nemá dostatočný príjem oznám exekútorovi.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ty nie, ak má viacero príjmov, je to vec exekútora. Ak zamestnanec má viac platiteľov príjmu, exekútor prípadne môže určiť, že neuplaníš celú sumu na vyźivovaného, ale iba časť - to ale určuje písomne. V takom prípade by si prípadnú zrážku zasielala exekútorovi a ten potom so zrážkami od iných platiteľov ju pošle oprávnenému.

    Dohodár - exekúcia - zrážky zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.