Zavrieť

Porady

darovacia zmluva

Ahojte, chcel by som jednu radu. Pri darovaní nehnuteľnosti sa neuvádza cena. Ako je to s následným predajom ? Z čoho sa vypočíta daň ? Počul som, že sa dá priložiť k darovacej zmluve znalecký posudok alebo sa cena uvedie priamo v darovacej zmluve. Nemáte s tým niekto skúsenosť ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak myslíš daň z prevodu - tá sa neplatí

    Ak myslíš daň z príjmu - pri predaji hneď po nadobudnutí ... tak oslobodenie sa asi vzťahovať na teba nebude (ale nepíšeš všetky údaje) Podmienka oslobodenia = 5 rokov vlastníctvo, alebo 2 roky trvlý pobyt.
    Môžeš si z predajnej ceny odpočítať preukázateľné výdavky (dostal si ho zadarmo, tak to je 0, ale napr. ak tam urobíš novú podlahu, výmenu vane ... doložiť doklady... )
    Pozri ostatné témy o darovaní nehnuteľností

    V0002 je offline (nepripojený) V0002

    V0002
    Nejde mi založiť nová téma.

    Na katastri mám prerušené konanie, lebo v darovacej zmluve chýba potvrdenie od SVB alebo správcu bytu o vyrovnaných pohľadávkach.
    Na bytovke však nie je ani jedno ani druhé. Vraj mám urobiť dodatok k darovacej zmluve a uviesť tam nejaké čestné prehlásenie. Nemáte nejaký vhodný text ? Vopred vďaka.
    Vlado.

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    Ak skutočne nemáš nedoplatky, potom vyhotov listinu, na ktorej uvedieš, že nemáš nedoplatky voči dodávateľom služieb spojených s užívaním predmetu prevodu /rozumej byt, ktorého vlastníctvo sa darovacou zmluvou prevádza/ a túto dáš podpísať všetkým vlastníkom bytov a nebytových priestorov v bytovom dome.

    M I E R

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    V0002 Pozri príspevok
    Nejde mi založiť nová téma.

    Na katastri mám prerušené konanie, lebo v darovacej zmluve chýba potvrdenie od SVB alebo správcu bytu o vyrovnaných pohľadávkach.
    Na bytovke však nie je ani jedno ani druhé. Vraj mám urobiť dodatok k darovacej zmluve a uviesť tam nejaké čestné prehlásenie. Nemáte nejaký vhodný text ? Vopred vďaka.
    Vlado.
    Ste bytový dom? Kto vám vykonáva potom správu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.