Zavrieť

Porady

Môže ísť do nákladov?

Šéf mi dal bloček (suma 250,- Kč) za "tričko". Na bločku nie je napísané "tričko s logom firmy ...". Môže ísť tento bloček vôbec do nákladov? A ak áno, zaúčtovať ho na 501, alebo 513?
Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    vierkat
    Šéf mi dal bloček (suma 250,- Kč) za "tričko". Na bločku nie je napísané "tričko s logom firmy ...". Môže ísť tento bloček vôbec do nákladov? A ak áno, zaúčtovať ho na 501, alebo 513?
    Ďakujem...
    A vy ste povinní nosiť v práci tričká? Máte to niekde zakotvené? Je to Váš pracovný odev? Mne už doniesli aj plienky vo firme, kde sa predáva nábytok, a lieky z lekárne a iné! Ja na tvojom ieste by som sa nedala presvedčiť o jeho pravde, lebo on sa potom vyhovorí na teba, že si to mala vyradiť! Jednoznačne by som mu to vrátila s tým, že nech si kúpi aj klobúk a ten bloček naň pripne.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    vierkat
    Šéf mi dal bloček (suma 250,- Kč) za "tričko". Na bločku nie je napísané "tričko s logom firmy ...". Môže ísť tento bloček vôbec do nákladov? A ak áno, zaúčtovať ho na 501, alebo 513?
    Ďakujem...
    Nám auditor povedal, že ak máme tričká ako pracovný odev, resp. odev na špeciálnu akciu /výstva a pod./, mal by mať na sebe logo NAŠEJ firmy a potom to môže ísť na 501 - do 500,-Sk/ks.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    M0NIKA
    Nám auditor povedal, že ak máme tričká ako pracovný odev, resp. odev na špeciálnu akciu /výstva a pod./, mal by mať na sebe logo NAŠEJ firmy a potom to môže ísť na 501 - do 500,-Sk/ks.
    Súhlasím s Monikou

    Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

    Vlado823
    Prosím Vás, poraďte mi. Je daňovým nákladom roku 2004 nezaplatená faktúra za opravu vozidla? Do roku 2004 myslím platilo, že daňovým nákladom sa mohla stať až po zaplatení. Je to tak, alebo sa mýlim?

    Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

    Vlado823
    Je to v PU, takže to bez obáv môžem dať do daňových výdavkov, aj keď to nie je zaplatené?

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Samozrejme. Kľudne to tam môžeš dať. Pre rok 2004 je podmienka zaplatenia len pri zmluvných pokutách a penáloch a províziách, nájomnom platených FO.

    Môže ísť do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.