Zavrieť

Porady

cestovné lístky

ahojte poradaci,

vie mi niekto poradit ci sa da nieco poriesit s cestovným lístkom ktorý je len z Brna do BA a tam cestovný lístok nemam..datum 28.06.07
da sa vobec spravit vyuctovanie pracovnej cesty ked neviem kedy sa tam islo?

taktiez mam listok len z BA do NR 30.10.07

dakujem vopred za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    suvaha Pozri príspevok
    ahojte poradaci,

    vie mi niekto poradit ci sa da nieco poriesit s cestovným lístkom ktorý je len z Brna do BA a tam cestovný lístok nemam..datum 28.06.07
    da sa vobec spravit vyuctovanie pracovnej cesty ked neviem kedy sa tam islo?

    taktiez mam listok len z BA do NR 30.10.07

    dakujem vopred za pomoc
    Treba sa spýtať majiteľa cest. lístkov.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    cas cesty by sa vedel ale ci by som to mohla vyuctovat aj bez toho jedneho listku?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tu si sa to tiež pýtala

    http://www.porada.sk/t42862-p11-zahr-cesta.html

    kto z nás vie kedy sa tá cesta začala , to vie len ten kto na PC bol.
    A pri tej 2. PC mohla skončiť v NR, ale mohol sa dotyčný aj vrátiť späť do BA.
    Alebo môžeš trošku fantazírovať a tak to vyúčtovanie urobiť.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    suvaha Pozri príspevok
    cas cesty by sa vedel ale ci by som to mohla vyuctovat aj bez toho jedneho listku?
    tak keď lístok nemá, tak ho nemôže vyúčtovať, ale zato môže o PC ako takej účtovať. Prečo ho nemá ? ak ho stratil, tak napíše k dokladu vyjadrenie, resp. prehlásenie že lístok stratil. Samozrejme, že si vyúčtuje len to na čo má doklady.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    mozem teda napisat prehlasenie ze listok stratila a napisat na vyuctovanie PC zacatie na ktory nemam doklad ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Jednoducho. Lístok o začatí SC nemáme, ale zamestnanec (alebo kto bol na SC) si vo vyúčtovaní SC zapíše začiatok služobky. Keďže doklad o tejto ceste nemá, náhrada za cestu bude 0. Na SC sa zdrží 10 hod. Na spiatočnú cestu doklad má, takže za cestu mu uznáš celú náhradu podľa lístka a tiež uznáš stravné v príslušnej výške, ako aj ďalšie nutné vedľajšie výdavky, ak má. Keďže lístok tam nemá, napíše prehlásenie, že lístok stratil, alebo napr. šiel do miesta určenia so známym alebo niekým iným v aute a nenárokuje si na náhradu za túto cestu.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    mozes ma pls skontrolovat?
    do vyuctovania pracovnej cesty som napisala:
    Datum, Odchod-prichod,Zac. a koniec prac.vykonu,cestovne vyd., stravne
    28.06., BA-Brno, 6:00-7:30, 0,-sk,
    28.06., Brno-BA, 20:45-22:20, 500,70sk (spocitala som cestovny listok z Brna to je v CZK preratala som kurzom k tomu datumu a + listok z BA do NZ/je to tak spravne? hranice prekrocila o 6:30 a naspat o 22:00 tak to vychadza 15,5 hodin narok na stravne by teda bol 600CZK dokopy?

    velmi pekne dakujeem za pomoc

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    suvaha Pozri príspevok
    mozes ma pls skontrolovat?
    do vyuctovania pracovnej cesty som napisala:
    Datum, Odchod-prichod,Zac. a koniec prac.vykonu,cestovne vyd., stravne
    28.06., BA-Brno, 6:00-7:30, 0,-sk,
    28.06., Brno-BA, 20:45-22:20, 500,70sk (spocitala som cestovny listok z Brna to je v CZK preratala som kurzom k tomu datumu a + listok z BA do NZ/je to tak spravne? hranice prekrocila o 6:30 a naspat o 22:00 tak to vychadza 15,5 hodin narok na stravne by teda bol 600CZK dokopy?

    velmi pekne dakujeem za pomoc
    Nárok na stravné vychádza 600,- CZK + musíš prirátať vreckové, podľa internej smernice minimálne 5% a maximálne 40% z hodnoty diéty.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    A len doplním, na cestovný príkaz treba napísať cestu tak, aby bolo vidno kedy prekročila hranice čiže:

    BA - hranica SR/ČR
    hranica SR/ČR - Brno
    Brno - hranica ČR/SR
    hranica ČR/SR - BA

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    a to vreckove zavisi podla smernice ako si urci zivnostnik? moze byt aj 40%?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suvaha Pozri príspevok
    a to vreckove zavisi podla smernice ako si urci zivnostnik? moze byt aj 40%?
    Áno, môže byť.

    suvaha Pozri príspevok
    no ty si ma fakt rozosmial..ale to sa mozem smiat len sama na seba.ja to totiz vsetko robim prvykrat..

    a ta cesta 30.10. to bolo tak ze sa SZČO zviezol na aute a spat siel busom..
    este k tejto ceste..nahrada za 1 den je 89sk? a da sa z cestovného lístka odpocítat DPH ci mam dat celu sumu do vydavkov vo vyuctovani pracovnej cesty?

    dakujeem
    Tu máš odpoveď z inej diskusie:

    Náhrada za deň je v závislosti od času stráveného na ceste:
    5-12 hodín = 89 SKK
    12-18 hodín = 135 SKK
    nad 18 hod. = 208 SKK

    DPH z ceny lístka sa nedá odpočítať. Celá cena ide do nákladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.