Zavrieť

Porady

Akvárium - problém

Ľudkovia drahí!
Asi 8 rokov máme doma akvárium /100 litrov/. Nikdy neboli veľké problémy. Zhruba pred dvoma týždňami som kúpila v jednom obchode asi 6 nových rybičiek a v druhom obchode zase asi 6 rybičiek. Po dvoch týždňoch mi v akváriu rybky pokapali. Asi zo 40 rýb mi zostali len 3.
Stretol sa s týmto niekto?
Usporiadat
baho baho

baho je offline (nepripojený) baho

S novými rybičkami ste mohli doniesť do akvária chorobu. Moji synovia majú
akvárium a keď kúpia nové rybičky, vždy do vody nakvapkajú nejaký dezimfekčný prípravok. Viem len, že voda v akváriu sa z neho zafarbí na modro, ale po pár dňoch sa celé akvárium vyčistí - voda ostane číra a rybičky by mali byť zdravé. Treba sa opýtať v chovateľských potrebách.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Angie13 Angie13

Angie13 je offline (nepripojený) Angie13

No a este je aj to dolezite, ktore druhy rybiciek sa znasaju dokopy. Akvarium musi byt bilogicky vyvazene.Urcite mnozstvo rastlin a urcite mnozstvo zivocichov a krmivo.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Hansa Pozri príspevok
Ľudkovia drahí!
Asi 8 rokov máme doma akvárium /100 litrov/. Nikdy neboli veľké problémy. Zhruba pred dvoma týždňami som kúpila v jednom obchode asi 6 nových rybičiek a v druhom obchode zase asi 6 rybičiek. Po dvoch týždňoch mi v akváriu rybky pokapali. Asi zo 40 rýb mi zostali len 3.
Stretol sa s týmto niekto?
Áno mám s tým skúsenosť a ako píše niekto predomňou, tak je to tým, že si si priniesla chorobu z predajne. Nikdy nesmieš vodu v ktorej si prinesieš rybyčky, vyliať spolu s rybyčkami do akvária. Po kúpe, by ryby mali ísť do tzv. karantény, t.j. nechať ich 1-2 dni mimo iných rýb a mimo akvária. Po vložení do akvárka treba vodu dezinfikovať tým modrým prípravkom, ale rýchlo si nezmyslím, ako sa volá.
To, že pokapali skoro všetky ryby, znamená, že treba vyčistiť celé akvárko vrátane piesku, kameňov, filtra, teplomera....proste všetko a najlepšie by bolo kúpiť úplne novú násadu, ale človeku je to ľúto.
1 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Takže rybky už nemám žiadne.
Trochu ma to "zobralo". Teraz ho nechám tak, ale na jar vyvarím kamene v slanej vode /tak bolo poradené/, živé rastliny nemám, takže to nie je problém, kúpim nové rybky /8 červených a 1 čiernu - poradené podľa učenia feng šuej/, dám aj tú modrú vodičku a začnem odznova.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prečo 8 červených a jednu čiernu. Ja som teraz kúpila zlatých karasov troch a jedného čierneho.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Dosť stará téma je oživená.

Tá "modrá vodička" sa volá Preventin.

V prípade choroby sa dá použiť aj Multimedical - ak nie je taká vážna choroba, že raz-dva umrú rybičky.

Treba dodržať hlavné zásady:
Donesené rybičky nechať chvíľu v sáčku + doplniť 1/3 vody z domáceho akvária (musia si zvyknúť na "novú" vodu).
Pár dní ich potom nechať v menšom akváriu a v každom prípade preventívne preliečiť Preventinom.
Potom po nasadení nových rybičiek do akvária ešte raz preliečiť Preventinom (dávkovanie podľa množstva vody v akváriu).
0 0
janko87 janko87

janko87 je offline (nepripojený) janko87

ahojte ludkovia.
mam problem s akvariom.mali sme v akvariu rybickyasi sest a asi osem malich rybiciek co sa vyliahli ale nemali sme filter s kompresorom ani ohrievac a vsetko bolo ok. kupili sme si filter s kompresorom a aj teplomer s termostatom a dokupili sme dve neonky a dve gupky a jedneho prisavnika. kamarad my rozdelil rastlinku na tri casti. a teraz my skoro vsetky rybbky vykapali a robi sa my plesen po akvariu. co mam robit poradte prosim.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Pru Pozri príspevok
prečo 8 červených a jednu čiernu. Ja som teraz kúpila zlatých karasov troch a jedného čierneho.
Hansa v príspevku nad Tebou to jasne napísala. Je to rada podľa učenia feng šuej na pritiahnutie pohody a dostatku.
0 0
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

No samozrejme.Rybičky sú náchylné na všelijaké choroby.Treba ich odsledovať v predajni či sú zdravé alebo v akvárku nie sú uhynuté rybky.Po zakúpení sa odporúča držať rybky aspoň týždeň v karanténnom akvárku a potom ich pridať k ostatným.Je to dosť zložité vysvetlovať ale literatúra pomôže.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
môj priatel mal podobný problém, kúpil si rybky a asi po necelom týždni sa im začali objavovať príznaky chorob, maly biele bodky na tele atd, asi 2-3 dni na to mu skapalo asi 10 rybiek a usúdil,že tú chorobu priniesol z obchodu a teraz dáva preventívne nové rybky do iného akvária kde ich prelieči asi týždeň a potom ich dá do veľkého akvárka.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ževraj tham bolo vela rýb,daj si www.rybicky.net a tham sa možno dozvieš
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

prenesena choroba
0 0
Padishah Padishah

Padishah je offline (nepripojený) Padishah

Možné príčiny:
- choroby, parazity
- otrava škodlivinami
- zlá skladba rýb (druhovo, či inak)
- nesprávne kŕmenie
- nesprávny spôsob, prípadne frekvencia, čistenia akva
- môžu byť aj iné, ale Hansa neuvádza dostatok informácií...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Nový problém s akvárkom:
- po vyčistení /kameňov, rastlín/ a výmene vody sa asi za týždeň voda v akvárku pomaly začala prikalovať a smrdela, až nakoniec bolo akvárko celé kalné. Vyčistili sme, bola nájdená jedna zdochnutá rybka.

Otázka znie:
- je možné, že intenzívnym priamym slnečným žiarením dopadaným na akvárium, by sa mohlo zakaliť?

Na záver ešte jedna poznámka:
- jedna známa /zaoberá sa feng-šui a inými vedami/ raz konštatovala, keď v jednej domácnosti vykapali rybky v akvárku, že majiteľovi "stiahli chorobu". Treba to chápať v tom zmysle, že jeho chorobu prevzali na seba. Pravdou bolo, že majiteľ mal vtedy nejakú očnú infekciu, keď im podochli rybky a zdochlo im v tom období aj iné domáce zvieratko.
Mohlo by byť na tomto niečo pravdy?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Hansa Pozri príspevok
Nový problém s akvárkom:
- po vyčistení /kameňov, rastlín/ a výmene vody sa asi za týždeň voda v akvárku pomaly začala prikalovať a smrdela, až nakoniec bolo akvárko celé kalné. Vyčistili sme, bola nájdená jedna zdochnutá rybka.

Otázka znie:
- je možné, že intenzívnym priamym slnečným žiarením dopadaným na akvárium, by sa mohlo zakaliť?

Na záver ešte jedna poznámka:
- jedna známa /zaoberá sa feng-šui a inými vedami/ raz konštatovala, keď v jednej domácnosti vykapali rybky v akvárku, že majiteľovi "stiahli chorobu". Treba to chápať v tom zmysle, že jeho chorobu prevzali na seba. Pravdou bolo, že majiteľ mal vtedy nejakú očnú infekciu, keď im podochli rybky a zdochlo im v tom období aj iné domáce zvieratko.
Mohlo by byť na tomto niečo pravdy?
Zástancovia feng šui budú tvrdiť, že áno, ja na to neverím, preto hovorím, že nie. Nebolo to ani dokázané ani vyvrátené.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Chobot Pozri príspevok
Zástancovia feng šui budú tvrdiť, že áno, ja na to neverím, preto hovorím, že nie. Nebolo to ani dokázané ani vyvrátené.
Citát Bolka Polívku z nemenovaného filmu: paní ja vaši p..u taky nevidel a přitom veřím, že jí máte.

Chobot veríš len veciam, ktoré vidíš, alebo máš inak dokázané??? Týmto nechcem tvrdiť, že je možné, aby rybky, alebo iné zvieratko prevzalo na seba chorobu. V každom prípade to však nepopieram, pretože viem, že tak veľa toho ešte neviem.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Take drobne poznamky starsieho akvaristu k tomu co tu bolo napisane

Hansa Pozri príspevok
Asi zo 40 rýb mi zostali len 3.
Tak ti poviem 40 ryb na 100 litrov je prilis vela, nech su tie ryby akokolvek male..

Hansa Pozri príspevok
S novými rybičkami ste mohli doniesť do akvária chorobu.
Suhlas. Vzdy ked donesiete nejake nove ryby riskujete ze do akvaria zavleciete parazita alebo nejaku chorobu. Karantenu realne malokto robi (ja som ju tiez nikdy nerobil), ale ak uz mate vypiplane akvarium oplati sa ju dodrzat. Ked ryby kupujete pozerajte ci su zdrave! Ci neplavu divne, ci nemaju po tele sive chumace.. napriklad..

Hansa Pozri príspevok
je možné, že intenzívnym priamym slnečným žiarením dopadaným na akvárium, by sa mohlo zakaliť?
Ano. Zakalenie v podstate znamena, ze sa premnozili niektore riasy a sinice. Ak sa vymeni prilis vela vody za cerstvu, narusi sa rovnovaha. V priamom svetle sa riasam vyborne dari.
Hlavne novozalozene akvarium sa vam zakali skoro vzdy. Rovnovaha v akvariu sa vytvori za roky.. Treba trpezlivost a starostlivost. Ak to nemate, radsej ani akvarium nezakaldajte. Prinesie to len ostaru.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Dík Andy Kralik za informácie!
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ahojte,
Chcem sa opýtať, som úplný začiatočník v oblasti akvária. Založili sme si len také malé akvárium 12 litrové, aby sme sa naučili správne s ním pracovať.
Čítala som na internete názory ľudí na výmenu vody. Niektorí tvrdia , že keď vymieňajú vodu v akváriu, tak dajú rybky do vedľajšieho, všetko vovnútri vyčistia, a vylejú preč úplne celú vodu a dajú novú.
Iná skupina zase tvrdí, že treba tak 1/3 vody dať odtiaľ preč, a doplniť ju novou tak 2-3 dni odstatou vodou. To by znamenalo že časť tej starej vody by tam stále bola. Aký je váš názor podľa svojích skúsenosti.
Ďakujem
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

HankaS Pozri príspevok
Ahojte,
Chcem sa opýtať, som úplný začiatočník v oblasti akvária. Založili sme si len také malé akvárium 12 litrové, aby sme sa naučili správne s ním pracovať.
Čítala som na internete názory ľudí na výmenu vody. Niektorí tvrdia , že keď vymieňajú vodu v akváriu, tak dajú rybky do vedľajšieho, všetko vovnútri vyčistia, a vylejú preč úplne celú vodu a dajú novú.
Iná skupina zase tvrdí, že treba tak 1/3 vody dať odtiaľ preč, a doplniť ju novou tak 2-3 dni odstatou vodou. To by znamenalo že časť tej starej vody by tam stále bola. Aký je váš názor podľa svojích skúsenosti.
Ďakujem
Podla toho, ake akvarium mas. Pri malych sa moze vymenit cela voda, ale zase budes musiet cakat na vytvorenie rovnovahy. V podstate zakladas za kazdym nove akvarium.
My mame velke akvarium, 300 litrove, menime 1/3 vody - vycistime spodok a doplnime odstatou vodou.

12 litrove akvarko je velmi malicke, tazko sa udrzuje rovnovaha. Na zaciatok by som odporucal aspon 60 az 100 litrove.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať