Zavrieť

Porady

tovar alebo služba

Ako by ste zaúčtovali.Jena firma pre nas vyrabala konzoly a poslala nam fakturu na tie konsoly.My sme tie konzoly predali dalej a tiež sme vystavili fa za predaj konzol.Mozem to zauctovat ako DF 504xy/321, VF 311/604xy. /neviem ci DF ma byt ako nakup tovaru, alebo to ma byt sluzba-kedze to oni vyrabali?/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    majkla Pozri príspevok
    Ako by ste zaúčtovali.Jena firma pre nas vyrabala konzoly a poslala nam fakturu na tie konsoly.My sme tie konzoly predali dalej a tiež sme vystavili fa za predaj konzol.Mozem to zauctovat ako DF 504xy/321, VF 311/604xy. /neviem ci DF ma byt ako nakup tovaru, alebo to ma byt sluzba-kedze to oni vyrabali?/
    Ja by som to účtovala ako službu, pokiaľ ste na tom vy nič nerobili. T.j. ani cez sklad.

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Ale tej koncovej firme sa to uctovalo ako tovar-konzoly?A uctujem sposobom B takze ani cez sklad nerobim.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Vy ste predsa nakúpili tovar, to že oni to vyrábali je ich vec, (nakoniec aj oni to mohli odniekial kúpiť), pre Vás je to podľa mňa tovar ak ste s tými konzolami nič nerobili - na 504, výnos na 604.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.