Zavrieť

Porady

Doba určitá bez skušobnej doby?

Ahojte poradí niekto? Prijali sme zamestnanca na dobu určitú bez skušobnej doby. Musí sa pri takomto pracovnom pomere na dobu určitú dávať skušobná doba 3 mesiace? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Zákonník práce hovorí :

    § 45
    Skúšobná doba


    (1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

    (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

    (3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

    (4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

    Takže v podstate...skúšobná doba môže byť 0 - 3 mesiace...nesmie byť viac, ako určuje Zákonník práce... ale môže byť menej Samo, pri prvom uzavretí PP na dobu určitú...potom viď odsek 4


    Naposledy upravil Infarkt : 21.11.07 at 08:27 Dôvod: Doplnenie

    Jolie je offline (nepripojený) Jolie

    veselé dievča Jolie
    Ďakujem toto mi je jasné, ale neviem či to nieje chyba ak som nedala pri prvom pracovnom pomere na dobu určitú skušobnú dobu. Ide mi o to či tam musí byť alebo nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jolie Pozri príspevok
    Ďakujem toto mi je jasné, ale neviem či to nieje chyba ak som nedala pri prvom pracovnom pomere na dobu určitú skušobnú dobu. Ide mi o to či tam musí byť alebo nie.
    SD nie je povinná. Ale ak sa na nej dohodnú, musí byť písomne dohodnutá.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Nie je povinná, ale určitým spôsobom chráni zamestnávateľa, ak Ti pracovník nevyhovuje môžeš s ním kedykoľvek ukončiť prac. pomer

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Nie je povinná, ale určitým spôsobom chráni zamestnávateľa, ak Ti pracovník nevyhovuje môžeš s ním kedykoľvek ukončiť prac. pomer
    Áno, chráni obidve strany, aj zamestnanec môže odísť v SD, ak mu práca alebo zamestnávateľ nevyhovuje- bez uvedenie dôvodu.

    Doba určitá bez skušobnej doby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.