Zavrieť

Porady

ČR (zamestnanec) a SR (SZČO)

Mám problémček potrebujem radu !

Situacia : Zamestnanec v TPP v českej firme s miestom vykonu prace Bratislava (ceska firma nema v SR ani org.zlozku, ani pobocku nic len prenajatu miestnost na rokovania). Ake zakony pre tohto zamestnanca
platia pri plateni
SP - zamestnavatel aj zamestnanec do ceskej SP ?
ZP- do slovenskej ZP(ktora vyda formular E101? - tazisko zaujmov pre cesku ZP a zamestnavatela, ktorý sa musí prihlásiť ako platitel Zamestnavateľ do slovenskej ZP) alebo radsej nekomplikovat a platit v CR?
DzPFO - v ČR sa poda DP/rocne zuctovanie ,tu v SR sa poziada o odklad a zapoctom dane z CR zuctovanie/DP sa poda DP do 30.6.

Ale ma to hacik v SR zamestnanec ma prijmy aj zo zivnosti kde ma povinnost platit ZP aj SP tak bude platit 2x ZP aj SP (1xCR 1xSR) nie je to obmedzene dacim ?.
Cestovné príkazy a stravné lístky ktoré zákony platia české či slovenské alebo kockopes. Napr. CP z BA do Prahy nad 12 hodin 600CZK ?? alebo nic ???

Prosim poradte mi mam z toho poriadny gulas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Myslím, že ste sa mali registrovať na Slovensku ako org. zložka, keď máte zamestnanca, tak je tu určite viac ako 6 mesiacov z 12 mesiacov po sebe idúcich. Potom by platby išli na Slovensko.

    ČR (zamestnanec) a SR (SZČO)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.