Zavrieť

Porady

majetok firmy

Ahojte, vie mi niekto poradiť, či môžem budovu, ktorú som si sám postavil zaradiť do majetku s nulovou hodnotou? Nechcem ju odpisovať, len si uplatňovať náklady na údržbu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    JU? PU?
    oceniť majetok musíš v súlade so zákonom oúčtpovníctve a postupmi účtovania. Teda s nulovou hodotou nie.
    Sám si postavil? ale aj tak máš preukázané výdavky (materiál ap.)

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dule Pozri príspevok
    Ahojte, vie mi niekto poradiť, či môžem budovu, ktorú som si sám postavil zaradiť do majetku s nulovou hodnotou? Nechcem ju odpisovať, len si uplatňovať náklady na údržbu.
    Skús vždy hľadať odpoveď cez vyhľadávanie. Zodpovedané tu je takmer všetko a niekoľkokrát. Napríklad aj toto:

    http://www.porada.sk/t65498-stavby.html#post573348

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Danila Pozri príspevok
    Skús vždy hľadať odpoveď cez vyhľadávanie. Zodpovedané tu je takmer všetko a niekoľkokrát. Napríklad aj toto:

    http://www.porada.sk/t65498-stavby.html#post573348
    A dokonca aj zakladateľ je totožný, aj otázka je rovnaká.

    dule je offline (nepripojený) dule

    dule
    Som nováčik na porade, snažím sa zorientovať. Ked´ neprišla odpoved´ skúšam znova inak. K téme: 3 ľudia z toho dvaja daňoví poradcovia sa mi vyjadrili, že môže sa budova zaradiť do majetku s nulovou hodnotou. Nemáme záujem ju odpisovať. Ide o JÚ.

    dule je offline (nepripojený) dule

    dule
    Som na porade nováčik. Smažím sa tu zorientovať. Ked´neprišla odpoved skúšam znova inak. K téme: traja ľudia z toho dvaja daňoví poradcovia mi potvrdili že môže sa budova zaradiť do majetku s nulovou hodnotou.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1x si otázku vymaž, ja nemám problém s tým tvojím zámerom zaradiť budovu s nulovou hodnotou, ale je to divné...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.