Zavrieť

Porady

Služby v zahraničí na nehnuteľnosti

Chcem sa poradiť: Firma v SR platiteľ DPH sprostredkovala prácu do zahraničia(stavebné práce) t.z. služby vykonané na nehnuteľnosti. SZČO platiteľ DPH v SR, ktorý túto službu vykonal by mal fakturovať za tieto služby bez DPH, nakoľko dodanie služby je v zahraničí. Uvažujem správne? A čo ten SZČO? Musí sa registrovať v zahraničí ako platca DPH? Prosím poradte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    Ahojte, tak čo mi nik neodpovedá? Som sa zle opýtala? Vie mi niekto poradiť. Je to súrne...
    Dakujem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    eva16 Pozri príspevok
    Chcem sa poradiť: Firma v SR platiteľ DPH sprostredkovala prácu do zahraničia(stavebné práce) t.z. služby vykonané na nehnuteľnosti. SZČO platiteľ DPH v SR, ktorý túto službu vykonal by mal fakturovať za tieto služby bez DPH, nakoľko dodanie služby je v zahraničí. Uvažujem správne? A čo ten SZČO? Musí sa registrovať v zahraničí ako platca DPH? Prosím poradte. Ďakujem
    Konkretizuj, pýtaš sa na sprostredkovanie , alebo výkon firmy ktorá skutočne mala plnenie v zahraničí.
    Ak SZČO ktorá skutočne mala plnenie v zahraničí, je fakturácia bez DPH.
    Na faktúre musí uviesť, že ide o plnenie oslobodené od DPH a taktiež číslo platiteľa DPH - odberateľa. V zahraničí sa registrovať nemusí.
    Ak sa pýtaš na sprostredkovanie - bude to s DPH faktúra na SZČO.
    správne som pochopila?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Idem vystavovať podobné fa a nie som si istá.
    Slovenský SZČO, neplatiteľ DPH nikde vykonáva stavebné práce na nehnuteľnosti v Holandsku. Objednávateľom je slovenská s.r.o., ktorá tiež nie je nikde registrovaná pre DPH. Skúste sa na to pozrieť.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lydka R Pozri príspevok
    Idem vystavovať podobné fa a nie som si istá.
    Slovenský SZČO, neplatiteľ DPH nikde vykonáva stavebné práce na nehnuteľnosti v Holandsku. Objednávateľom je slovenská s.r.o., ktorá tiež nie je nikde registrovaná pre DPH. Skúste sa na to pozrieť.

    Ak nie je nik platiteľom DPH, tak vystavíš faktúry a hotovo, nepochopila som čo ťa trápi.... ???

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    sway Pozri príspevok
    Ak nie je nik platiteľom DPH, tak vystavíš faktúry a hotovo, nepochopila som čo ťa trápi.... ???
    Nemala som odvahu napísať to isté, aj keď ma to napadlo ako prvé. Načisto som sa doplietla z príkladov na stavebné práce v zahraničí, ktoré už hodnú chvíľu študujem. Dookola samá registračná povinnosť, prenášanie povinnosti, zdaniteľné osoby...
    Nedá sa mi prideliť bod, tak aspoň súhlas

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lydka R Pozri príspevok
    Nemala som odvahu ..............
    OK
    Katarína Cigánová
    S tou DPH to nie je také jednoduché ,Ak je miesto ZP nap. v Holandsku a pracuje tam slovenský živnostník, je potrebné zistit podľa holandských zákonov o DPH ako je to s registráciou zahraničných osôb. Toto treba vediet , lebo napr. ak pracuje na Slovensku zahraničný podnikateľ , napr, český, je úplne jedno že v ČR nie je registrovaný, v SR sa registrovať musí. Nemusí sa registrovať iba v prípade, že môže preniesť daňovú povinnosť na objednávateľa / tento musí byť registrovaný /.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    S tou DPH to nie je také jednoduché ,Ak je miesto ZP nap. v Holandsku a pracuje tam slovenský živnostník, je potrebné zistit podľa holandských zákonov o DPH ako je to s registráciou zahraničných osôb. Toto treba vediet , lebo napr. ak pracuje na Slovensku zahraničný podnikateľ , napr, český, je úplne jedno že v ČR nie je registrovaný, v SR sa registrovať musí. Nemusí sa registrovať iba v prípade, že môže preniesť daňovú povinnosť na objednávateľa / tento musí byť registrovaný /.
    No a som doma. To je presne to, prečo som nemala odvahu.
    Môj prípad je navlas rovnaký, ako popisuješ, pretože SZČO nemôže preniesť povinnosť na slovenskú s.r.o., nakoľko tá nie je v Holandsku pre DPH registrovaná.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    S tou DPH to nie je také jednoduché ,Ak je miesto ZP nap. v Holandsku a pracuje tam slovenský živnostník, je potrebné zistit podľa holandských zákonov o DPH ako je to s registráciou zahraničných osôb. Toto treba vediet , lebo napr. ak pracuje na Slovensku zahraničný podnikateľ , napr, český, je úplne jedno že v ČR nie je registrovaný, v SR sa registrovať musí. Nemusí sa registrovať iba v prípade, že môže preniesť daňovú povinnosť na objednávateľa / tento musí byť registrovaný /.
    Tak som zasa aj ja múdrejšia
    takto som nad tým neuvažovala..., tak treba zistiť Holandský zákon o DPH..., no lebo tiež by mala byť zrejme registrácia v závislosti od obratu....,
    držím palce..., ja tu nepomôžem...

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    sway Pozri príspevok
    Tak som zasa aj ja múdrejšia
    takto som nad tým neuvažovala..., tak treba zistiť Holandský zákon o DPH..., no lebo tiež by mala byť zrejme registrácia v závislosti od obratu....,
    držím palce..., ja tu nepomôžem...
    Hľadala som na internete všelijaké stránky, kde by som sa dostala k holandskému zákonu DPH, tak som len tak čiastkovo pochopila, že od obratu závisí registrácia (tak ako u nás) len tých subjektov, ktoré majú v Holandsku sídlo alebo prevádzkáreň. Takže idem študovať ďalej, ale neviem či k niečomu dospejem, keďže po holandsky neviem. Nenatrafili ste niekto aspoň na anglickú alebo nemeckú verziu holandského zákona o DPH?
    Katarína Cigánová
    A na obrat pozor . Na zahranicny subjekt sa nemusi pozerat rovnako ako na domaci. Ved aj náš zákon o DPH pri registrácii zahr. subjedktu neskúma obrat. ten v momente ako začnew podnikať podlieha registrácii ./ s výnimkou prenosu povinnosti DPH /

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    A na obrat pozor . Na zahranicny subjekt sa nemusi pozerat rovnako ako na domaci. Ved aj náš zákon o DPH pri registrácii zahr. subjedktu neskúma obrat. ten v momente ako začnew podnikať podlieha registrácii ./ s výnimkou prenosu povinnosti DPH /
    a ešte som múdrejšia
    tu je výborné to, že človek si všimne veci s ktorými nerobí a ostanú mu potom v hlave lepšie ako pri čítaní zákona....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.