Zavrieť

Porady

Sviatok a čerpanie dovolenky

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu z oblasti čerpania dovolenky zamestnancov v nepretržitej prevádzke - nepretržitej v zmysle 7 dní v týždni 15 hodín denne aj počas sviatkov. Zamestnanci pracujú v cykloch dopoludnia, popoludní, deň voľna. Zamestnávateľ chce zamestnancom nariadiť hromadné čerpanie dovolenky na obdobie 24. 12. až 2. 1. Problém je v tom, že nevieme či platiť dni sviatku (24.,25.,26.12. a 1.1.) ako náhradu za sviatok podľa § 112 ods. 2, alebo ako dovolenku keďže v tieto dni mali vlastne pracovať aj napriektomu, že je sviatok. Za pomoc moc moc ďakujem
PS: Dúfam, že som zbytočne neotvorila novú tému, ale zdalo sa mi, že žiadna nedáva odpoveď na náš problém. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

    Iveta1
    Ja sa chcem zase opačne opýtať:
    Zamestnanec mal týždeň dovolenky resp.dovolenku za 3 prac.zmeny, v ktorom bol aj sviatok. V prac.zmene za sviatok sa mu nepočíta dovolenka. Ako sa mu platí tento čas? náhrada mzdy za sviatok? Má vlastne mať za tento čas nejakú náhradu? Lebo §122 odst.3 hovorí: zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň , patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok.
    Mne vychádza, že tomuto zamestncovi ušla mzda nie pre sviatok, ale pre čerpanie dovolenky/voľna/.

    Ďakujem za radu.

    Sviatok a čerpanie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.