Zavrieť

Porady

materiál lekárne?

Dobrý deň,
prosím o radu:
lekáreň kúpila pre pacientov "masážny vankúšik".
Účtujem na 501 - ako krátkodobý hmotný majetok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu:
    lekáreň kúpila pre pacientov "masážny vankúšik".
    Účtujem na 501 - ako krátkodobý hmotný majetok?
    Ďakujem
    A načo to slúži? Až keď vieme jeho spôsob použitia ti môžme odsúhlasiť účtovanie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    no kúpili to do lekárne, ako relax pre zakaznikov
    tak to chapem
    zakaznici za to neplatia

    to si naň sadnú v lekárni a či ako?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo stála tá sranda?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A dá sa to vôbec považovať za náklad na dosiahnutie, udržanie zdaniteľných príjmov?
    no tá sranda stála 5242 sk
    je to asi preto,aby tam ludia nakupovali, aby sa tam vzdy vratili,lebo sa mozu tešiť na masážny relaxačný vankúšik
    si myslím ja
    by si nešiel do takej lekárne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nikdy som nechodil rád do lekárne. Ale bohu žial som nútený pravideľne mesačne ich navštíviť, s tým, že pomali ani recept nepotrebujú a vedia aké lieky chcem.
    Tá argumentácia je dosť chabá na obhájenie daňovej uznateľnosti.
    smith Pozri príspevok
    Nikdy som nechodil rád do lekárne. Ale bohu žial som nútený pravideľne mesačne ich navštíviť, s tým, že pomali ani recept nepotrebujú a vedia aké lieky chcem.
    Tá argumentácia je dosť chabá na obhájenie daňovej uznateľnosti.
    ty by si to nedal ako nedaňový náklad?
    joj a ja som uz odpocitala aj DPH

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    ty by si to nedal ako nedaňový náklad?
    joj a ja som uz odpocitala aj DPH
    No veru nedal by som. A skôr by som sa spýtal či ten masážny vankušík naozaj sa nachádza v lekárni, alebo "niekde" inde.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som to uznala...ak je to položené na kresielku pri stole, na ktorom ako obvykle stojí krčah s vodou.... prečo nie.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    No aby niekto chodil do lekárne len aby si tam posedel na nejakom vankúšiku sa mi zdá dosť uletené. Ale možno sa o ten vankúšik opierajú hlavou pri čakaní v rade
    KEJKA Pozri príspevok
    ja by som to uznala...ak je to položené na kresielku pri stole, na ktorom ako obvykle stojí krčah s vodou.... prečo nie.
    však kejka

    veď ak to má ten vankúšik v lekárni,tak prečo nie zaúčtovať ako daň.náklad?
    keď si lekáreň kúpi tlakomer - nie ako tovar,ale pre pacientov,napríklad má 1x do týždňa bezplatné meranie tlaku zákazníkom..
    to je náklad lekárne,všakže?

    takže vankúšik (len to je tak trošku smiešne slovo - vankúšik,a dať ho do nákladov),ale keď magisterka z lekárne TVRDÍ,že ho majú v lekárni pre pacientov,však snáď vie že ho tam má... (a nie že sa s ním masíruje doma rodinka)
    ja už neviem..

    možno keď jej príde kontrola z DU,budú aj oni ten vankúšik používať,nie? zrelaxujú trošičku

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tá posledná veta stojí za virtuálny bodík . Bodaj by tak bolo v rámci každej kontroly, nielen v lekárni...len aby nemuseli relaxovať z šoku.
    Paula Pozri príspevok
    Tá posledná veta stojí za virtuálny bodík . Bodaj by tak bolo v rámci každej kontroly, nielen v lekárni...len aby nemuseli relaxovať z šoku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.