Zavrieť

Porady

Darčekové poukážky

Prešla som si témy ohľadom darčekových poukážok a zaujíma ma váš názor:

dáme si vytlačiť darčekové poukážky Ticket Compliments v nom. hodnote Sk 500,--, na ktorých bude aj naše logo.

Tento nákup si zaúčtujem ako 501AE/321AE ako reklamné predmety do hodnoty Sk 500,-- (čiže do daňových nákladov).

Následne ich dám zamestnancom ako nepeňažný príjem (vianočný darček) a z tohto príjmu odvedieme 19 % daň.

Môže byť? Alebo to musí byť len nedaňový náklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daja13 je offline (nepripojený) Daja13

    Daja13
    § 19 ods.1 pís. k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a iných záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania a zvýšenia príjmov daňovníka. Pokiaľ si dokážeš zdôvodniť a obhájiť, že poukážky sú takýmto reklamným predmetom a zamestnanci po ich obdržaní zvýšia výkon, prečo nie :-)). V zmysle zákona o DPH máš nárok na odpočet DPH, na výstupe neodvádzaš- § 8 ods.3 zákona. Bolo by možno dobré pohľadať nejaké metodické usmernenie k pojmu reklamný predmet.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    No veď o to mi išlo, aspoň trošku ich motivovať.....

    Mne sa to zdá účtovne čisté... Či aj iným...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať?
    Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).

    andreag je offline (nepripojený) andreag

    andreag
    Prosím o radu, máme záujem motivovať zamestnancov našich odberateľov, ktorí objednávajú náš tovar. Ako bonus za určité odobraté množstvá im chceme poskytnúť darčekové poukážky s našim logom v hodnote do 500,- Sk. Jednotlivci však môžu za dosiahnutý obrat získať aj 10 ks takýchto poukážok. Je to pre nás daňovo uznaný náklad?

    Darčekové poukážky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.