Zavrieť

Porady

Daň z motorového vozidla po novom

Práve čítam novelu č. 538/2007 a vidím, že sú tam veľké zmeny:

DzMV už bude platiť zamestnávateľ aj za auto zamestnanca, ak ho posiela na služobnú cestu jeho vozidlom

oznamovacia povinnosť sa predĺžila na 30 dní

daňové priznanie sa podáva do 31.1. po uplynutí tohto obdobia, pričom sa platia preddavky.

Vie niekto o tom viac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA


    Dobre, že sú taký ako Ty, JAJA11... aspoň vieme ...
    Nechceš to radšej zaradiť do témy HOBBY ... Normálne mám strach, že to bude pravda ...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ZDENIELA Pozri príspevok


    Dobre, že sú taký ako Ty, JAJA11... aspoň vieme ...
    Nechceš to radšej zaradiť do témy HOBBY ... Normálne mám strach, že to bude pravda ...
    Lenže ono to už vyšlo v zákone (http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...16&Rocnik=2007) a platnosť tohto zákona je od 1.12.2007. Takže už v januári to bude po novom. Neviem však čo to znamená v praxi. Budeme musieť dávať každý rok nové priznanie? A ako to bude za rok 2007?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Život ma naučil čítať zákony odzadu. Dozviem sa kedy zákon nadobúda účinnosť, aké zákony, vyhlášky ..... sa novým zákonom zrušujú a prechodné ustanovenia .
    V tejto novele sa v prechodných ustanoveniach § 104b ods.1 dočítaš, ako sa postupuje pre daňové povinnosti, ktoré vzniknú v roku 2007 - postupujeme podľa predpisov účinných do 30.11.2007 .

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    Za rok 2007 sa platila daň z motorových vozidiel tuším do 31.1.2007.

    Skôr ma zaujíma, že ak mám podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí zdaňovacieho obdobia, to akože za rok 2008 až do 31.1.2009? To v r 2008 nebudem platiť nič? Nejako mi to chýba.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    seflera Pozri príspevok
    Za rok 2007 sa platila daň z motorových vozidiel tuším do 31.1.2007.

    Skôr ma zaujíma, že ak mám podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí zdaňovacieho obdobia, to akože za rok 2008 až do 31.1.2009? To v r 2008 nebudem platiť nič? Nejako mi to chýba.
    Je tu link ( http://www.porada.sk/t62615-dan-z-mv-od-2008-a.html ) , kde sú odpovede aj na túto otázku. Áno v roku 2008 sa nebude platiť DzMV (platí to pre tých, ktorých DzMV je nižšia ako 20.000,-), ostatní budú platiť preddavky podľa daňového priznania k 31.1.2007. (stačí si prečítať rady poraďákov a hneď sme múdrejší )
    Naposledy upravil JAJA11 : 27.11.07 at 09:08 Dôvod: doplnenie linku

    beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

    beatka123
    cize ako dobre chapem, aby sa zamestnancovi preplatili cestovné náhrady musí byt drziteľom mot. vozidla za podmienky ak zamestnávatel uhradi DzMV? Uz to to neplati pri pozicaní auta? viď zákon č. 283/2002 Z.z. o cest. náhradach.!!! Držiteľ mot. vozidla je matka, zamestnanec syn, ktorý ho využíva pre zamestnávateľa na pracovné cesty kto plati DzMV?

    Natallka je offline (nepripojený) Natallka

    Natallka
    Ahojte asi to sem nepatri ale neviem kde sa mam na to opytat.
    Dnes mi prisla pokuta z DU ze som oneskorene podala tlacivo dan z motorovych vozidiel este minuly rok.
    Podala som ho 23.1.2006.Do kedy malo byt minuly rok tlacivo podane?Som si myslela ze do 25.1.2006,no mam asi citat zakony viac.Este ze to neni velka pokuta.Dik za odpoved vopred.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Natallka Pozri príspevok
    Ahojte asi to sem nepatri ale neviem kde sa mam na to opytat.
    Dnes mi prisla pokuta z DU ze som oneskorene podala tlacivo dan z motorovych vozidiel este minuly rok.
    Podala som ho 23.1.2006.Do kedy malo byt minuly rok tlacivo podane?Som si myslela ze do 25.1.2006,no mam asi citat zakony viac.Este ze to neni velka pokuta.Dik za odpoved vopred.

    Tlačivo bolo potrebné podať a daň zaplatiť do 15-tich dní odo dňa začiatku používania vozidla na podnikanie. Tam asi nastal z Vašej strany sklz v termíne povinnosti.

    Natallka je offline (nepripojený) Natallka

    Natallka
    Paula dakujem no nevedela som to som si myslela ze do 25.1. sa to ma odovzdat,no tak za par dni mam pokutu.
    Este jedna taka otazocka,vie mi niekto poradit ako mam zauctovat tu pokutu?Uctujem v jednoduchom uctovnictve.
    Este raz vopred dakujem.Pokutu platim prvy krat a vobec neviem kam to mam dat.

    Natallka je offline (nepripojený) Natallka

    Natallka
    Paula,dakujem mooooc.A ten list co som dostala z DU s tou pokutou to si mam viest kde?Zauctujem si to a zalozim a hotovka?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    No, hádam máš nejakú evidenciu záväzkov (toto je záväzok voči DÚ), tam zaznamenáš prijatie a úhradu záväzku a založíš tam....neviem kam. Každý ma na to svoj systém.

    Ale už sme mimo pôvodnej témy.

    Natallka je offline (nepripojený) Natallka

    Natallka
    Ahojte dakujem za odpoved no este neviem ako mam tuto pokutu zauctovat,poradi mi niekto?Dakujem vopred.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Odpoveď máš v predch. príspevkoch . Ak potrebuješ radu pre konkrétny SW, musíš ho iuviesť. Alebo zadať otázku v porade o SW.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Natallka Pozri príspevok
    Ahojte dakujem za odpoved no este neviem ako mam tuto pokutu zauctovat,poradi mi niekto?Dakujem vopred.
    Je to už otázka z JU.
    A bolo Ti odpovedané:
    - zaevidovať záväzok do ostatných záväzkov
    - pri splatení zaevidovať do PD ako NOZD, pričom NOZD môžeš mať členené (ako AU) podľa svojich potrieb. Ja by som odporúčal.
    Na softe nezáleží - ide tu o dodržanie postupov účtovania.

    Natallka je offline (nepripojený) Natallka

    Natallka
    PAula strelec dakujem uz som si to vsimla ze mi bolo odpovedane.Neviem kde som pozerala, moc sem nechodim a potom sa neviem rychlo zorientovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.