Zavrieť

Porady

účtovanie prác s dodávkou materiálu

Zdravím všetkých poraďákov,

máme v správe budovu. Na dverách sme menili sklo. Faktúra prišla od dodávateľa, ktorý nie je platcom DPH na: práca 186,- sklo 631,- a dopravné náklady 300,-. Poraďte mi prosím ako to správne zaúčtovať, na aké účty? Musí ísť to sklo cez sklad, ak to my teraz fakturujeme majiteľovi budovy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aria je offline (nepripojený) Aria

    Aria
    Neviem či je to správne, no čo sa týka refakturácii, všetok materiál účtujeme cez sklad.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Obdržala si od dodávateľa službu- opravu dverí /zasklievanie/. Cez sklad nič neúčtuješ.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Aria Pozri príspevok
    Áno, ale to sklo nieje služba.
    Trčím tu, a vôbec neviem, čo Ti mám na toto povedať. Tak skúsim takto. To sklo nebude služba, ak si ho kúpiš do Tvojej firmy a prídeš mu zaskliť dvere. Vtedy ho dáš na sklad a do spotreby. Vyfaktúruješ ako službu. Dúfam, že už je to pochopiteľnejšie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aria Pozri príspevok
    Áno, ale to sklo nieje služba.

    Dodávateľ to isto tiež zaúčtoval ako službu, napriek tomu, že použil v jeho prípade aj materiál.

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    No presne v tom som mala dilemu. Nebola som si istá či sa to celé berie ako služba. No tak som si povedala že sa radšej opýtam ako urobiť zbytočnú chybu. Ďakujem za všetky príspevky.
    Paula Pozri príspevok
    Dodávateľ to isto tiež zaúčtoval ako službu, napriek tomu, že použil v jeho prípade aj materiál.
    a nebude to ten dodavatel uctovat ako predaj tovatu+sluzba?
    alebo da spotrebu materialu na 501 a potom na 602 zahrnie cenu materialu+cenu sluzby+marzu? ktory pristup je spravny?
    mi to nejak nepali po vcerajsej navsteve vianocnych trhov

    účtovanie prác s dodávkou materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.