Zavrieť

Porady

Zostatok dovolenky

Dobry den
10.9.2007 k nam nastupil zamestanec, bola dohodnuta 3 mesacna skusobna doba, softver mi vyratal narok na dovolenku 6 dni. K 30.11 dal vypoved a ziadal preplatit aj nevycerpanu dovolenku, ktora je 3 dni.Zvysne 3 dni cerpal v druhej polovici novembra.Moja otazka:
Je spravne vyratany pocet dni dovolenky??
Má narok na preplatenie dovolenky??
Co sa moze stat ak mu nepreplatime zvysnu dovolenku??/Mzdovu polozku mu to nezvysi, vzhladom na to ze priemer dovolenku je umerny mesacnej mzde..ziadne priplatky, ziadna PN....cista tarifna mzda/.
Ak mu nepreplatime..ziada to uviest pri vystupnom liste.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tandrea Pozri príspevok
    Dobry den
    10.9.2007 k nam nastupil zamestanec, bola dohodnuta 3 mesacna skusobna doba, softver mi vyratal narok na dovolenku 6 dni. K 30.11 dal vypoved a ziadal preplatit aj nevycerpanu dovolenku, ktora je 3 dni.Zvysne 3 dni cerpal v druhej polovici novembra.Moja otazka:
    Je spravne vyratany pocet dni dovolenky??
    Má narok na preplatenie dovolenky??
    Co sa moze stat ak mu nepreplatime zvysnu dovolenku??/Mzdovu polozku mu to nezvysi, vzhladom na to ze priemer dovolenku je umerny mesacnej mzde..ziadne priplatky, ziadna PN....cista tarifna mzda/.
    Ak mu nepreplatime..ziada to uviest pri vystupnom liste.
    Dakujem
    Ak mal nárok 20 dni za rok, tak pomerná časť by mala byť 2/12, t.j. 3,5 dňa.Ak mal nárok na 25 dni za rok, tak pomerná časť je 4 dni.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tandrea Pozri príspevok
    Dobry den
    10.9.2007 k nam nastupil zamestanec, bola dohodnuta 3 mesacna skusobna doba, softver mi vyratal narok na dovolenku 6 dni. K 30.11 dal vypoved a ziadal preplatit aj nevycerpanu dovolenku, ktora je 3 dni.Zvysne 3 dni cerpal v druhej polovici novembra.Moja otazka:
    Je spravne vyratany pocet dni dovolenky??
    Má narok na preplatenie dovolenky??
    Co sa moze stat ak mu nepreplatime zvysnu dovolenku??/Mzdovu polozku mu to nezvysi, vzhladom na to ze priemer dovolenku je umerny mesacnej mzde..ziadne priplatky, ziadna PN....cista tarifna mzda/.
    Ak mu nepreplatime..ziada to uviest pri vystupnom liste.
    Dakujem
    Predpokladám, že jeho základný ročný nárok je 25 dní. Potom ti SW správne vyrátal 6 dní, lebo predpokladal, že bude pracovať do konca roka, kedy by naozaj mal nárok na 6 dní.

    Keďže ale skončil skôr, jeho nárok bude len 2/12 z 25, čo sú 4 dni (ak som dobre počítal). Z nich si už 3 dni vyčerpal, takže musíš preplatiť 1 deň. Na to má zákonný nárok.

    Ak mu ju nepreplatíš (ten 1 deň), porušuješ jeho zákonné nároky.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Nakoniec ...keďže ešte nie je koniec novembra, tak mu môžte nariadiť ten jeden deň si vyčerpať a odpadne problém s preplatením dovolenky.

    tandrea je offline (nepripojený) tandrea

    tandrea
    Dakujem za rychlu odpoved.
    este jedna otazka...moze zamestnavatel pridelit povinne cerpanie zvysneho dna dovolenky prikazom, do dna ukoncenia PPV??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.