Zavrieť

Porady

Sukromny mobil

Ahojte,
prosim poradte mi.
Som zivnostnicka ale este stale som si svoj sukromny mobil, ktory pouzivam na podnikanie nebola prehlasit v T-mobile. Mozem si ich dat do nakladov??? Ako to mam spravit? Mam podrobny vypis tak si mam vyciarkat sukromne a zbytok mozem dat do ako VoZD??? Je to tak spravne alebo nemozem s tym vobec nic? Dakujem za reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    chod do T-mobilu a povedz ze chceš svoj telefon zaregistrovať na firmu, čiže FO-živnostníka. Vypýtajú si od teba živnostenský a iné údaje o firme. Zmluva sa zmení, ty zaplatíš za admistratívny úkon a nasledujúca fa. už bude znieť na firmu a dáš si ju do nákladov a od toho momentu budeš o telefone účtovať. To je všetko.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Hej toto viem, lenze ja som na to nejako pozabudla a uz nejaky ten mesiac...
    Ide mi o to ako dat telefon co som volala doteraz do nakladov...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    saglucka Pozri príspevok
    Hej toto viem, lenze ja som na to nejako pozabudla a uz nejaky ten mesiac...
    Ide mi o to ako dat telefon co som volala doteraz do nakladov...
    Myslím, že pokiaľ nebol telefón v majetku firmy, tak tie náklady do firemných nedostaneš. Tých pár sto korún ti nestojí o to, aby si v prípade daňovej kontroly mala s nimi nezrovnalosti.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Nie je to par sto korun, je to dost. Ale dakujem za nazor. Myslela som ze ked mam podrobny vypis tak by sa to nejako dalo... Ale co uz Moja chyba

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak vieš preukázať hovory,ktoré boli použité v rámci podnikania,tak môžeš sumu na základe podrob.výpisu dať do nákladov.A samozrejme je lepšie hneď usklutočniť zmenu u svojho operátora.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    No to viem lebo podrobny vypis mam. Ja by som to uz zmenila lebo som tam bola ale nestacila im kopia zivnostenskeho listu a znovu som sa tam nedostala a poznate tie rady ake tam su a vsetko dlho trva....

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Urob tak, ako Ti radí Vikinka, podľa výpisu si vyčiarkaj hovory,ktoré si využila pre účely firmy (samozrejme ich musíš vedieť zdôvodniť/, urob si podiel, aké percento z týchto hovorov ti tvorí "firemné volania" a to si môžeš dať do nákladov. Tak som to robila aj ja, ibaže na pevnú linku, a nebol problém. Samozrejme v prípade daňovej kontroly je dobré mať vypracovanú aj internú smernicu k takýmto hovorom. Pekný večer.Lenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.