Zavrieť

Porady

"nutene" poistenie

Dobry den, som tu uplne novy, nevedel som kam umiestnit moju otázku, tak sa prosim nehnevajte. -- Mam taku dilemu, je mozne aby ste boli poistený bez toho aby ste to vôbec vy sami chceli?? Predstavjte si situaciu: ste žiakom strednej školy, pride za vami Triedny/a , a vravi ze mate doniest kazdý 30,-SK. že ide o poistenie v pripade straty alebo krádeže nejakej vašej sukromnej veci v škole./samozrejme s nejakym cenovým limitom..asi 2 000,-/ Vy nemate záujem o taketo poistenie,, mate na to dôvody....neobavate sa straty alebo kradeze nejakej z vasich veci.... a ked vam ukradnu prezuvky botasky zo skrinky..za 3 000,- tak uz nedostanete nic, JEDNODUCHO to poistenie nechcete. Ale Triedny/a nadalej tvrdí, že zaplatenie jednorazoveho poistneho je povinne a záväzne pre všetkých. NIE JE TO CHORE???.....ved predsa to poistenie nechcem a nepotrebujem!!! a nemam ani ziadnu poistnu zmluvu ..ani nic.....TAK sa pytam kde to uz vlastne sme? ....co mam robit? alebo na koho sa mam obratit??.... dakujem Vam.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    Poistenie je dobrovoľné. Tu to skôr zaváňa niečim iným od poradcu poistenia až po riaditeľa či triedneho učiteľa.

    clovek11 je offline (nepripojený) clovek11

    clovek11
    Viem, že poistenie takéhoto tipu je dobrovoľné. To som aj vravel triednemu/ej , že je to dobrovoľné a ja takéto poistné jednoducho nechcem a ho nezaplatím. Triedny/a na mna, že to jednoducho zaplatiť musím, inak to nejde. Škoda, že nás v triede nie je viac takých, čo sa nechcú nechať ošklbať, a to ešte takým primitívnym spôsobom. Kazdy blbec si povie: dám 30,- a mam pokoj. Ale ked nejaky "macher" si najde 600 ludi na skole, ktorí mu daju po 30sk, tak rázom ma 600.30 = 18 000,- . Neviem, čo mam s tým robiť, ale takéto "poisté" nemienim zaplatiť. Existuje nejaký spôsob ako anonymne to oznámiť niekomu, neviem, nejakej inšpekcií , ktorá by sa mohla ta to pozrieť lepšie??? dakujem

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Trochu .
    Musím ťa pochváliť za to, že ak ťa nútia robiť niečo, čo ty nechceš, ideš si zisťovať informácie. Kiežby bolo viac takých mladých.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.