Zavrieť

Porady

Zmeny v živnostenskom registri

Dovoľujem si Vás upozorniť na zmeny v živnostenskom registri, platné od októbra 2007:

Za najdôležitejšie považujem:

- zmeny vo voľných a viazaných živnostiach(resp. presun množstva viazaných živností do voľných živností)
- nové tlačivo pri založení živnosti(FO) alebo sro(PO)
- zmena v platení kolkov, príklad: namiesto jedného 1000 Sk kolku je 100 Sk za každú živnosť(platí pri voľných živnostiach)
- nepotrebnosť výpisu z registra trestov
- a ďalšie novinky, na ktoré som zabudol, viac tu


Ešte som chcel dodať, že som sa minulý týždeň dostal do sporu s dvoma kusmi živnostenských úradov v rôznych krajoch, jeden mi živnosti odobril, druhý mi ich preškrtal a poopravoval. Živnostenský zákon neobsahuje záväzný zoznam voľných živností, takže majte trpezlivosť s úradníkmi.....
Naposledy upravil M3G : 28.11.07 at 18:38 Dôvod: dodatok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    M3G Pozri príspevok

    Ešte som chcel dodať, že som sa minulý týždeň dostal do sporu s dvoma kusmi živnostenských úradov v rôznych krajoch, jeden mi živnosti odobril, druhý mi ich preškrtal a poopravoval. Živnostenský zákon neobsahuje záväzný zoznam voľných živností, takže majte trpezlivosť s úradníkmi.....
    Na toto netreba ísť do dvoch živn.úradov, stačí si dať na jednom odobriť v jednej kancelárii a podať ohlásenie v druhej, a máte o humor postarané.

    inula je offline (nepripojený) inula

    inula
    Viete mi poradit,co presne treba spravit pre doplnenie zivnostenskeho listu o novu cinnost v predmete ponikania?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    inula Pozri príspevok
    Viete mi poradit,co presne treba spravit pre doplnenie zivnostenskeho listu o novu cinnost v predmete ponikania?
    Treba zájsť na príslušný živnostenský úrad v mieste Vášho bydliska - majú zriadené Jednotné kontaktné miesto , kde Vám dajú informácie . Pokiaľ budete vybavovať nový predmet živnosti tak budete platiť 100 Sk v kolkoch a okrem toho vyplníte nasledovné tlačivko, ktoré je pripojené v tejto téme http://www.porada.sk/585014-post5.html

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    inula Pozri príspevok
    Viete mi poradit,co presne treba spravit pre doplnenie zivnostenskeho listu o novu cinnost v predmete ponikania?
    Postup bude podľa toho, či sa jedná o fyzickú osobu (živnostníka) alebo právnickú osobu (napr. SRO, AS, a pod.). Skús lepšie špecifikovať...

    inula je offline (nepripojený) inula

    inula
    Jedna sa o s.r.o., potrebujeme dopisat do vypisu z OR novy predmet cinnosti - elektro vyroba a to treba urcite doplnit i v zivnostenskom liste.Este nieco blizsie?Nerobila som to este,tak mam mozno primitivne otazky.

    Zmeny v živnostenskom registri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.