Zavrieť

Porady

EU DIČo

Dobry den, mam problem sktorym si neviem ako sacinajuci zivnostnik poradi.

Ucelom mojho podnikania je kupit tovar z Madarska a unas ho predavat, ale madarska firma odomna vyzaduje EU DIČo. Na danovom urade mi povedali, ze EU DIČo dostanem az ked sa stanem platcom DPH, ktorym ja momentalne niesom. Na co je vlastne potrebne EU DIČo?...ma to nieco spolocne s tym, ze firma mi bude predavat tovar bez DPH a ja ho budem musiet unas zaplatit? Dasa nakupovat tovar bez DPH a nebit platcom DPH?

za odpoved vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak chceš nakupovať v EU bez DPH, musíš byť platcom DPH, preto Ti musí byť pridelené IČ pre DPH.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Ale dnes ťa zaregistrujú ako platcu promptne a skoro obratom . Len sa priprav na to, že minimálne kvartálne budeš robiť priznania k DPH (podľa výšky obratu môžeš byť aj mesačný plátca). Ale veď popozeraj tému "daň z pridanej hodnoty". Kto hľadá nájde...

    MazeTue je offline (nepripojený) MazeTue

    MazeTue
    dakujem za odpovede ....uz som tu nieco otom nasiel, ale zacali sa mi vynorovat dalsie otasky ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.