Zavrieť

Porady

stravný lístok aj diéty za služobnú cestu?

Dobrý deň, prosím poradte mi. Zamestnanec po 4 odprac.hodinách má nárok na stravný lístok a keď v ten istý deň ide aj na služobnú cestu na 5-6 hodín má nárok aj na diéty? Môžem mu dať stravný lístok a zároveň aj vyúčtovať diéty v ten istý deň?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Áno, má nárok na stravný lístok aj na diéty.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    catrinka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poradte mi. Zamestnanec po 4 odprac.hodinách má nárok na stravný lístok a keď v ten istý deň ide aj na služobnú cestu na 5-6 hodín má nárok aj na diéty? Môžem mu dať stravný lístok a zároveň aj vyúčtovať diéty v ten istý deň?
    Ďakujem
    Áno, podrobnejšie si pozri v tejto téme:

    http://www.porada.sk/t5532-p22-cestovne-nahrady.html

    moje príspevky 641 a 642.

    Oriona je offline (nepripojený) Oriona

    Oriona
    Ano, ma zakonny narok na oboje, aj stravny listok, aj prispevok na stravu pocas sluzobnej cesty /89,- Sk podla casoveho pasma sluz. cesty do 12 hod/.
    Dobrý deň,
    zamestnanec ma nárok na stravný lístok len v tom prípade ak v daný deň odpracuje nie 4 hodiny, ale viac ako 4 hodiny. Ak mu do toho času zasahuje prestávka na obed t.j.: do práce nastúpil o 8:00hodine ráno a na služobnú tuzemskú pracovnú cestu odchádza o 12.30 hodine aj tak nemá nárok na SL ak mu výjde stravné zo služ. cesty. Pretože do odprac. času sa nezarátava prestávka na obed. Skutočné podľa príkladu odpracoval znovu iba 4 hodín. Ak by odišiel o 12:35 hod. - odpracoval čistého 4 hod.5 min. v tom prípade ma nárok na SL. Ďalej ak v ten istý deň odišiel na služ. cestu a tá trvala 6 hodín a viac, tak od 6-12hod. ma nárok na 89,- Sk stravného, od 12-18 hod. ma nárok na 135,- Sk stravného a viac než 18 hod. ma nárok na 209,-Sk stravného (v posl. sume nie som si celkom istá).
    S pozdravom
    Lenka

    stravný lístok aj diéty za služobnú cestu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.