Zavrieť

Porady

zmluva o buducej zmluve - predaj nehnuteľnosti

ahoj mam dve otazky:

v roku 2007 je uzavretá zmluva o buducej zmluve na kupu nehnuteľnosti. Čaká sa na vyriešenie mimosudnych veci, pričom kupca zložil depozit u notára
Účtuje sa o takejto zmluve v účtovníctve?

Lebo ide mi o to ak ano tak ako...ide mi o zdaniteľné hľadisko lebo k predaju dôjde v roku 2008 vtedy bude podpísaná kúpna zmluva...takže mne vychádza logicky následovné

ak sa o tom účtuje tak len na účte výnosy budúcich období a daňovo to zdaním v roku kedy dôjde k prechodu vlastníctva (podpisom zmluvy)

Dakujem za skoré odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Zatiaľ nie je o čom účtovať. * Budúce zmluvné strany sa len dohodli, že za dohodnutých podmienok uzatvoria budúcu kúpno-predajnú zmluvu.
    Aspoň tak by to malo byť, pokiaľ sa jedná o zmluvu o budúcej zmluve.

    *Opravujem sa - je o čom účtovať: depozit. Viď príspevok smith-a. Ďakujem!
    Naposledy upravil STRELEC : 30.11.07 at 10:53
    človiečik Vladimír Ozimý
    Plne s tebou súhlasím ja som to sem uviedol pretože počul som rôzne názory ale ja hovorím o tom že niet o čom účtovať je to len právny akt nie však z pohľadu účtovníctva...nedochádza k účtovnému prípadu nie je čo účtovať...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ale o depozite u notára treba účtovať.
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    Ale o depozite u notára treba účtovať.
    Ahoj Smith

    o.k. a ako? výnos budúcich období?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    Ahoj Smith

    o.k. a ako? výnos budúcich období?
    O depozite bude účtovať iba zložiteľ. Predávajúci v tomto roku neúčtuje nič. Zložiteľ to zaúčtuje ako pohľadávku. Či kratkodobú alebo dlhodobú, to treba vedieť kvalifikovane odhadnúť, či tie spory sa urovnajú v kratkej dobe, alebo to je beh nadlhšiu trať.
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    O depozite bude účtovať iba zložiteľ. Predávajúci v tomto roku neúčtuje nič. Zložiteľ to zaúčtuje ako pohľadávku. Či kratkodobú alebo dlhodobú, to treba vedieť kvalifikovane odhadnúť, či tie spory sa urovnajú v kratkej dobe, alebo to je beh nadlhšiu trať.
    no jasnéé ale ako pohľadávka nedaňová ... o.k. Smith

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no jasnéé ale ako pohľadávka nedaňová ... o.k. Smith
    AKo môže byť pohľadávka nedaňová, nevzniká náklad. Ten presun peňazí sa ti zobrazí iba v súvahe, zmena aktív z jedného druhu (pokladnica, resp. bežný účet) na druhý (pohľadávka).
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    AKo môže byť pohľadávka nedaňová, nevzniká náklad. Ten presun peňazí sa ti zobrazí iba v súvahe, zmena aktív z jedného druhu (pokladnica, resp. bežný účet) na druhý (pohľadávka).
    Smith ja ti rozumiem ja som sa zamotal v pohodke už je piatok a tak chcem byť asi komplikovaný hehe...dik moc

    zmluva o buducej zmluve - predaj nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.