Zavrieť

Porady

vstupná cena pri predčasnom ukončení lízingu

ahojte
ako by ste ocenili majetok na lízing ktorý sa predčasne ukončil...vlastníctvo prechádza na nás ide mi o to v akej OC ho zaradiť a odpisovať či už účtovne alebo daňovo...lebo ja si porušenie lízingu daňovo vysporiadam teraz je otázne aké budú pre mňa daňové a aké účtovné odpisy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba viac info...LZ ste začali a aj ukončili kúpou od LZ?
    alebo ste prevzali LZ a ukončili?
    všetko závisí od zmluvy.
    človiečik Vladimír Ozimý
    nie klasicky proste nákup dopravného prostriedku cez finančný prenájom. Po dvoch rokoch sme ho odkúpili - predčasne...problém je v tom že sa mení vlastnícke právo na firmu a tým pádom má nárok na odpis podľa par. 27 alebo 28 počas 4 rokov len neviem určiť vstupnú cenu pre odpisovanie či ZC ktorá zostala nedoodpisovaná alebo suma ktorá bola doplatená lízingovej spoločnosti potom ale firma stratí prvú zvýšenú splátku a tak...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ak LZ prešla na Vás za nezmenených podmienok, vstupná cena pre odpis je celková suma istiny uvedená na Zmluve o uzatvorení leasingu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    auto je zaradené na 022, odpisy sa upravia ale iba v DPPO za rok 2007, účtovne pokračuješ. Vysporiadanie s LZ pojde cez účty 474 a 548 resp. 648
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ano ale ako to odpisujem teraz daňovo...ja to chápem ale dochádza k prechodu vlastníckych práv už neužívam už vlastním...toto ja vidím problém...ja to odpisujem počas 2 rokov ako lízing a zrazu to odkúpim už nejde o lízing ale cena majetku je mal by som ho vyradiť zo systému účtovania ako užívateľ a zaradiť ako vlastník. a V akej cene? lebo ja si to chcem daňovo uznať keďže ma to niečo stojí...a lízingová spoločnosť mi predsa dofaktúruje len sumu nezaplatených splátok. Má to byť táto cena...potom však prídem o náklady keďže prvá zvýšená splátka bola už uhradená..

    michaeladca je offline (nepripojený) michaeladca

    michaeladca
    Pán Ozimý , ako ste nakonec poriešil doodpisovanie majetku? Riešim teraz ten istý problém a naviac klient ešte požiadal pred odkúpením o predĺženie splátok zo 48 na 60 , čím sa samozrejme znížili splátky. To som poriešila, teraz neviem, čo zo zostatkom 022 - ako doodpisujem. Budem vďačná za každú radu.

    P.S. Základ dane podľa § 17, ods. 24, písm. a) som nemusela upravovať.

    vstupná cena pri predčasnom ukončení lízingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.