Zavrieť

Porady

exekucia na Slovensku

dobry den
chcel by som sa opytat ako postupovat v takomto pripade:
prisla mi exekucia na ciastku cca.7000
ako nedoplatok na zdravotnom poisteni v case ked som bol zamestnancom
(cele to vzniklo tym, ze ma poistovna nemala evidovaneho ako zamestnanca, asi tri roky po sebe mi chodili upomienky a zakazdym som tam chodil ako na klavir aj s pracovnou zmluvou ktora jasne dokazovala, nech si peniaze vymahaju od zamestnavatela, no museli tam mat neuveritelny bordel, no ale teraz tato exekucia ma dozrala, dal som namietku a sud to zamietol ako ze nejde o povoleny opravny prostriedok ci co, tak teraz neviem zaplatit to a potom sa pokusit s tym nieco urobit ?) ved to je uplne smiesne v tomto state, dam sudu a pred tym x-krat ZP na stol pracovnu zmluvu a oni povedia to nic, musite zaplatit ? aj ked to nie je vobec moja vina ?
vdaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávateľ ťa zrejme neprihlásil do zdravotnej poisťovne. Ak zamestnávateľ ešte existuje, pýtaj si kopiu prihlášky. Over si, či si bol prihlásený v soc.poisťovni.Tam ti síce nedoplatky nehrozia, ale aspoň zistíš, či to nebola len "zmluva pre IP".
    Poučenie do budúcna : na každú upomienku treba reagovať písomne a prevzatie každého dokladu odovzdaného do poisťovne si treba dať potvrdiť na kopii.
    Ako postupovať v prípade možného zastavenia exekúcie ti snáď poradia poraďáci - právnici.

    --------
    Veronika
    Ja ti doporučujem, zájdi do zdrav.poistovne a tam sa dohodni , aby to vyriešili hneď a dali ti písomné stanovisko, ako postupovať, keď v tom čase odvody mal platiť zamestnávateľ.Podľa mojich skúsenosti ZP mala postupovať tak,že povinný cez exekúciu mal byť zamesnávateľ . Ako náhle sa dohodneš vo svoj prospech, že poistné mal platiť zamestnávateľ -dokladuj to pracovnou zmluvou a zápočtovým listom, a dajú ti nejaký papier /ZP/ - trvaj na písomnom vyjadrení.V takom prípade je exekúcia neoprávnená a kópiu pošli na exekútorský úrad. Exekútor zastaví exekúciu a dokonca aj trovy platí ZP.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    ahojte.. práve čítam od "bacak" , že nemal zaplatené odvody, no to je úžasne, chodí poctivo do zamestanania a zamestnávateľ to ma v paži , nič neplati!!! A teraz si to vymáhajú ZP od zamestnanca? to je lepšie potom byť nezamestaný, a mať to tiež v paži. Pobúrilo ma to, lebo aj ja ešte nemám zaplatené odvody od bývalého zamestnávateľa za 2 mesiace, takže ma porazí... je to neskutočné. ahojte papa

    exekucia na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.