Zavrieť

Porady

doplnenie soc.fondu

Ahojte poraďáci,
mám taký problém, na účte v banke SF máme 5.393,-- Sk, v priebehu roka sme prispievali zo soc.fondu na stravné lístky, v úhrne mi to urobilo 5.160,-- Sk. Avšak, z účtu sme ich nevybrali, môžem ich vybrať teraz jednorázovo?
A ešte jedna otázka:
Na Vianoce chceme dať našim zamestnancom "vianočné kazety" ktorých obsahom sú bylinné čaje s hrnčekom - nie sú označené logom firmy. Chceme im to dať zo soc.fondu. Musím im to zdaniť keď je to nepeňažný príjem? Faktúra za tieto "kazety" mi prišla v hodnote 5.545,-- Sk. Ibaže ak vyberiem peniaze za stravenky, nezostane mi už na úhradu faktúry. Ako môžem doplniť SF - musí to byť len príspevok z úhrdnu hrubých miezd?
Ďakujem za Vaše názory ako vyriešiť tento problém.
Pekný deň. Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám taký problém, na účte v banke SF máme 5.393,-- Sk, v priebehu roka sme prispievali zo soc.fondu na stravné lístky, v úhrne mi to urobilo 5.160,-- Sk. Avšak, z účtu sme ich nevybrali, môžem ich vybrať teraz jednorázovo?
    A ešte jedna otázka:
    Na Vianoce chceme dať našim zamestnancom "vianočné kazety" ktorých obsahom sú bylinné čaje s hrnčekom - nie sú označené logom firmy. Chceme im to dať zo soc.fondu. Musím im to zdaniť keď je to nepeňažný príjem? Faktúra za tieto "kazety" mi prišla v hodnote 5.545,-- Sk. Ibaže ak vyberiem peniaze za stravenky, nezostane mi už na úhradu faktúry. Ako môžem doplniť SF - musí to byť len príspevok z úhrdnu hrubých miezd?
    Ďakujem za Vaše názory ako vyriešiť tento problém.
    Pekný deň. Lenka
    1. môžeš, môžeš aj všetko - účet v banke nie je povinný 2. zdaniť, ako nepeňažný príjem 3. môžeš ten nákup úhradiť aj z BÚ.4. SF môžeš doplniť aj prídelom zo zisku- ak o tom VZ rozhodlo.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    1.Tweety, takže sa to týka účtu 472?-tam to mám v poriadku, len na účte v banke nemám výber, že to bolo na stravenky.
    2. SF nemôžem doplniť zo zisku, lebo ako s.r.o. sme vznikli len min.roku a bohužiaľ zisk nebol žiadny. Takže rozmýšľam, že to dám na 548 ako nedaň. neuplatním DPH a urobím z toho zápisnicu, že som síce tie kazety dala zamestnancom, do daň.výd.som si to nedala a neuplatnila som si z toho ani DPH. So SF to nebude mať nič spoločné keďže tam nemám z čoho tvoriť. Hm?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, môžeš aj tak, ale namiesto 548 to daj na 528, ostatné tak ako píšeš.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Kejka, a musím to zdaniť zamestnancom? Teda dať aj do výplaty?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Kejka, a musím to zdaniť zamestnancom? Teda dať aj do výplaty?
    Aj keď je to pre firmu nedaňový náklad, pre zamestnanca je to nepeňažný príjem, preto zdaniť treba.
    Naposledy upravil liba2 : 04.12.07 at 22:02

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.