Zavrieť

Porady

Vianočné kolekcie

Ahojte poradaci.Prosim poradte mi. Sme mesacny platcovia DPH. Nakupili sme zo SF vianocne kolekcie. Poradte mi , ako je to z hladiska DPH a z dani z prijmu?! Beru sa ako nepenazny prijem? Je vobec možné kupovať zo SF kolekcie?Dakujem .
Naposledy upravil maska4 : 04.12.07 at 09:31 Dôvod: Rozšírenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.Prosim poradte mi. Sme mesacny platcovia DPH. Nakupili sme zo SF vianocne kolekcie. Poradte mi , ako je to z hladiska DPH a z dani z prijmu?! Beru sa ako nepenazny prijem? Dakujem .
    Nárok na odpočet nie je, a pre zamestnancov je to nepeňažný príjem.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Ked to teda zoberiem ako nepenazny prijem, to im mam dat do vyplaty hodnotu tej kolekcie a nasledne ju zdanit? A co ak mi potom zamestnanec takuto kolekciu odmietne?

    baho je offline (nepripojený) baho

    baho
    Určite zdaniť. Myslíš, že sa nájde niekto kto dostane kolekciu napr. v hodnote 140,- Sk a zaplatí za ňu 22,- ? Mne sa to ešte nestalo.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    vianocne kolekcie sa rozdavaju proti podpisu aby bol dokaz, ze to zobral. Myslim, ze ked ma niekto dostat kolekciu len za 19 percentne zdanenie, tak to nikto neodmietne. Este som o takom pripade nepocul, a potom o to navysis zaklad dane.
    Ako bolo spomenute, je to nepenazny prijem, ktory podlieha dani z prijmu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    maska4 Pozri príspevok
    Ked to teda zoberiem ako nepenazny prijem, to im mam dat do vyplaty hodnotu tej kolekcie a nasledne ju zdanit? A co ak mi potom zamestnanec takuto kolekciu odmietne?


    Tak si urobte prieskum záujmu vopred, než pôjdete na nákup

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Kolekcie sa kupili zo SF.Mohli sa?Nemal ich podnikatel teda kupit zo svojho prijmu?A kupene su uz bez prieskumu....

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Vôbec sa s tým netráp. Sociálny fond môžeš využiť aj na nákup vianočných kolekcií. Takže v tomto problém nevidím.
    Pekne sprav zoznam zamestnancov, kolekcie odovzdaj proti podpisu a hodnotu kolekcie je potrebné zadať do mzdy ako nepeňažný príjem zo sociálneho fondu, pričom zamestnanec zaplatí len 19% daň z príjmu.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Lucy Pozri príspevok
    Vôbec sa s tým netráp. Sociálny fond môžeš využiť aj na nákup vianočných kolekcií. Takže v tomto problém nevidím.
    Pekne sprav zoznam zamestnancov, kolekcie odovzdaj proti podpisu a hodnotu kolekcie je potrebné zadať do mzdy ako nepeňažný príjem zo sociálneho fondu, pričom zamestnanec zaplatí len 19% daň z príjmu.

    Chcem sa spýtať, či tento nepeňažný príjem zahrniem do celkového príjmu a zdaním preddavkovou daňou alebo to dám zvlásť zrážkovou?

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Dobrý den, ja mám nasledujúci problém,nakupila som kolekcie zo soc.fondu a zdanila vo výplatach ako nepeňažný príjem. No problém je že som kupila aj zamestnancovi čo je dlhodobo na PN a nenám mu to s čoho strhnút a aj zamestnancovi ktorý v 10 mes.odisiel do dochodku. daň za kolekcie vychádza 27,-Sk. Týto zamestnanci si kolekcie prevzali a aj podpísala prevzatie a ja zaplatili mi v hotovosti aj tu dan 27,- Sk.No a ja teraz neviem ako to vsetko zaučtovať. pomože niekto?

    Sabinka29 je offline (nepripojený) Sabinka29

    Sabinka29
    ahojte, ja sa chcem spýtať tiež ohladom soc.fondu. My dostaneme prášok na pranie, perá,tričká s logom firmy. Mám im to zdaniť? Nemáme nárok na odpočet dph? a bude to náš náklad? Ešte som to nerobila, tak prosím o radu. ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kacena26 Pozri príspevok
    Dobrý den, ja mám nasledujúci problém,nakupila som kolekcie zo soc.fondu a zdanila vo výplatach ako nepeňažný príjem. No problém je že som kupila aj zamestnancovi čo je dlhodobo na PN a nenám mu to s čoho strhnút a aj zamestnancovi ktorý v 10 mes.odisiel do dochodku. daň za kolekcie vychádza 27,-Sk. Týto zamestnanci si kolekcie prevzali a aj podpísala prevzatie a ja zaplatili mi v hotovosti aj tu dan 27,- Sk.No a ja teraz neviem ako to vsetko zaučtovať. pomože niekto?
    Predpis dane: 331/342 ....27 sk
    Príjem do pokladne od zamestnancov: 211/331.....27 sk
    Odvod DP správcovi dane: 342/221 - ale toto odvedieš spolu s ostatnou daňou zo mzdy.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Firma chce pre zamestnancov priamo vo svojom sídle spraviť vianočné posedenie, na ktoré sa bude variť guláš a asi sa aj niečo popije (alko, nealko). Ako to mám zdaniť jednotlivým zamestnancom, keď asi ťažko odsledujem, kto koľko zje a vypije? Dal by sa guláš zahrnúť pod § 5 ods. 7 Zákonníka práce: "Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako...
    - b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov," (asi treba potom skrátiť stravenky za tento deň)
    - a nealko pod písm. c) "hodnota nealkoholických nápojov poskytovaných zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku."

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Nooo, ale nepenazný prijem spolu na vyp.listine bol bez tých 2 kolekcií. lebo som tých 27,- nemala s čoho strhnút, alebo možu mať ten čo je PN na vypl.páske mínusovu sumu, a co s tým co je na dochodku?
    a mozem odvies dan správcovi bez toho aby som to mala na vypl.listile len na základe ID že mi týto dvaja zaplatili daň za kolekciu? Dik

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Mne bola položená takáto otázka: zamestnancovi kúpili pri príležitosti životného jubilea kyticu z prostriedkov sociálneho fondu. Treba mu to dať teraz ako nepeňažný príjem a zdaniť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abel Pozri príspevok
    Mne bola položená takáto otázka: zamestnancovi kúpili pri príležitosti životného jubilea kyticu z prostriedkov sociálneho fondu. Treba mu to dať teraz ako nepeňažný príjem a zdaniť?
    Ak by mu tú kyticu zdanili, boli by trápni. Na kytice sa kolegovci skladajú. PS: ale príspevky zo SF podliehajú zdaneniu.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Tento nepeňažný príjem zahrnieš do celkového príjmu zamestnanca
    a zdaníš mu ho preddavkovou daňou.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Tweety Pozri príspevok
    Ak by mu tú kyticu zdanili, boli by trápni. Na kytice sa kolegovci skladajú. PS: ale príspevky zo SF podliehajú zdaneniu.
    Trápni boli minimálne trikrát: raz, keď sa na kyticu nezložili, ale kúpili ju z prostriedkov, ktoré patrili aj jemu, druhýkrát, keď mu predložia účet /teda ak sa mu strhne za kyticu daň) a tretíkrát, keď najprv niečo pomrníkujú a potom to dajú účovníčke doriešiť tak, aby to nebolo trápne.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    Llívia Pozri príspevok
    Firma chce pre zamestnancov priamo vo svojom sídle spraviť vianočné posedenie, na ktoré sa bude variť guláš a asi sa aj niečo popije (alko, nealko). Ako to mám zdaniť jednotlivým zamestnancom, keď asi ťažko odsledujem, kto koľko zje a vypije? Dal by sa guláš zahrnúť pod § 5 ods. 7 Zákonníka práce: "Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako...
    - b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov," (asi treba potom skrátiť stravenky za tento deň)
    - a nealko pod písm. c) "hodnota nealkoholických nápojov poskytovaných zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku."
    tak toto idem riesit aj ja, dam celkovu cenu posedenia, deleno pocet ludi a to im zdanim hadam to nevyjde az tak vela. dufam, ze je to spravny pristup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.