Zavrieť

Porady

forma dokladu

ahojte,

máte nejaké stanovisko alebo ako to je z dokladmi v elektronickej podobe...napr. faktúra od orange zaslaná v elektronickej podobe...nie je potrebné ju vytláčať...splnená podmienka je ak to ma naležitosti aj v elektronickej podobe...jedine kde vidím problém podpisový záznam osoby zodpovednej za zaúčtovanie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som ju vytlačila, podpísala a zaúčtovala.....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A keď Ti tá elektronická forma nejakým zázrakom "zmizne", čo potom? Rozhodne vytlačiť.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ano ale zoberte si že ta faktúra ma 150 strán...samozrejme je to ich vec...mňa len zaujíma z pohľadu zákonnosti či som povinný to vytlačiť alebo je na mne či si ho uchovám elektronicky pričom nesiem riziko straty...neviem o tom že by mi zákon ukladal povinnosť to mať v papierovej forme...ale možno zákon o archivácii...neviem...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podla mna stačí súhrnná rekapitulácia s konečnou sumou, resp. ZD a DPH-čkou. Tam budú podpisy s odkazom na elektronickú formu príloh. Tie na požiadanie musia byť "vytlačiteľné".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.